Fly4free.pl

Wakacje w ciemno. Linia lotnicza przygotowuje niezwykłą ofertę dla odważnych

nowa zelandia
Foto: gregorioa / Shutterstock

Air New Zealand zapowiada, że już niedługo pasażerowie będą mogli zarezerwować wakacje w ciemno w ramach oferty „Mystery Breaks”. Chętni wybiorą jeden z trzech pakietów cenowych, a o rzeczywistym celu podróży dowiedzą się najdalej dwa dni przed wyjazdem.

Nowa usługa to opcja dla tych, którzy lubią spontaniczne podejście do podróży i nie muszą wcześniej skrupulatnie wszystkiego zaplanować. Co istotne, nie musimy się martwić, że trafimy np. do miejsca, w którym są bardzo drogie hotele, co zrujnuje cały plan, bo w pakiecie Air New Zealand oferuje nie tylko przelot, ale także hotel i dodatkowe udogodnienia.

Ale po kolei. Mystery Break to oferta, w której mamy do wyboru trzy pakiety. Różnią się cenami i standardem, który oferują. Nie są jednak niskobudżetowe. Najtańsze oferty zaczynają się 599 NZD (czyli ok. 1500 PLN). W tej grupie mamy zagwarantowowany 3* lub 4* hotel Accor, transfery z i na lotnisko oraz śniadania. W droższej opcji za 699 NZD (ok. 1800 PLN) możemy liczyć na 4* lub 4,5*, śniadania i samochód na cały pobyt. Najbardziej luksusowa wersja Mystery Breaks wyceniono na 1629 NZD (ponad 4 tys. PLN). Ci, którzy się zdecydują otrzymają noclegi w 5* hotelu, luksusowy samochód na cały pobyt, a także wyżywienie ze śniadaniami i obiadokolacją. Wszystkie opcję mają również wliczony bagaż.

Oczywiście miejsca docelowe obejmują trasy dostępne w siatce połączeń Air New Zealand. Klienci podają też daty, w których mogą podróżować. Tajemnicą owiany jest jedynie cel. Co ciekawe, przy każdej rezerwacji możemy wybrać jedno miejsce, do którego na pewno nie chcielibyśmy polecieć.

To jednak nie pierwszy taki pomysł. Wakacje, w których nie do końca wiemy, co i gdzie będziemy robić w ostatnich latach pojawiły się w różnych odnogach branży turystycznej. Były już zupełnie tajemnicze wyjazdy dla dwojga za równe 99 GBP. Chętni równie dobrze mogli wylosować weekend w Paryżu, jak i 8 dni w Nowym Jorku czy na Bali. Eurowings miał usługę Blind Booking, czyli rezerwacji, w których wybieraliśmy jedynie lotnisko początkowe. Cel podróży poznawaliśmy od razu po ukończeniu rezerwacji.

Potrzebujecie więcej adrenaliny? Ok. Biuro podróży „Get lost travel” oferowało wyjazdy, w których wybieraliśmy jedynie jego kategorię – do dżungli, na koło podbiegunowe, pustynia itd. Nie wiesz, dokąd dokładnie pojedziesz i co przeżyjesz, bo od firmy dostajesz jedynie… wskazówki i cel, do którego powinieneś dostrzeć. Blisko dekadę temu nawet biura podróży w Polsce oferowały opcję „ruletki”, czyli ofert, w których nie wybieraliśmy konkretnego hotelu, a jedynie cel podróży i standard. W zamian takie oferty były zdecydowanie tańsze.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Czy oni mają jakiekolwiek lotnisko z którego latają w Polsce?
Regis_Vampire, 21 października 2020, 20:42 | odpowiedz
Frajdę miałbym, gdybym się dowiadywał dopiero po lądowaniu, gdzie jestem ;-p
Kornel, 21 października 2020, 22:25 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »