Fly4free.pl

Rosyjscy turyści jednak zjawią się latem w Europie. Biuro kusi ich… wakacjami z przesiadką!

plaża włochy
Foto: Dimitry B / Unsplash
Jednym z największych atutów wyjazdów z biurem podróży są bezpośrednie loty. Tymczasem rosyjskie biuro podróży właśnie zrobiło coś odwrotnego i reklamuje „wakacje z przesiadką”. Tyle że w tym przypadku przesiadka jest pożądana jak nigdy dotąd.

Chodzi o rosyjskiego touroperatora Pac Group, który w obliczu trudnej sytuacji geopolitycznej postanowił stworzyć oferty szyte na miarę dla Rosjan. Przypomnijmy, że w efekcie rosyjskiej inwazji na Ukrainę, samoloty z Rosji nie mogą latać do Europy, a więc i Rosjanie mieli niemal całkowicie zapomnieć o europejskich wakacjach. Ale jak to zwykle bywa – jest potrzeba, znajdzie się i rozwiązanie.

Biuro stworzyło dużą ofertę wakacji, w których kluczowym elementem jest przesiadka na jednym z lotnisk, które sankcji nie wprowadziły, a więc np. w Turcji, Serbii czy ZEA. Dzięki takiemu skonstruowaniu wakacyjnego pakietu, Rosjanie nadal mogą bez przeszkód podróżować do Europy. Biuro twierdzi, że po prostu wyszło naprzeciw oczekiwaniom rynku.

I szybko okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. Chętnych na włoskie wakacje nie brakuje, a liczba rezerwacji rośnie ekspresowo.

–  Rosjanie rezerwują teraz wycieczki do Włoch głównie na maj i czerwiec. Obecnie lwia część naszych rezerwacji to wycieczki do popularnych włoskich miast – Rzymu, Wenecji, Florencji i Werony. Następnie popularne są wakacje nad morzem, np. w Rimini, na Sycylii i Sardynii – opowiada przedstawiciel Pac Group cytowany przez portal Russian Travel Digest.

Oczywiście Włochy nie będą jedynym krajem, do którego chętnie wybiorą się Rosjanie. Już kilka tygodni temu turecki rząd i tamtejsze biura podróży nawiązały współpracę, która pozwoli sprowadzić przynajmniej 3 mln Rosjan na wakacje w Turcji.

Aż 1,5 mln miejsc ma zaoferować linia Turkish Airilnes, a kolejne pół miliona Pegasus Airlines. Lada moment powstanie też turecka linia czarterowa dedykowana właśnie Rosjanom. To kolejny milion miejsc.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Można jeszcze nie wydawać wiz Rosjanom wtedy nawet przesiadka nie pomoże...
grodek, 5 maja 2022, 16:47 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »