Fly4free.pl

Turkish Airlines przewiezie 1,5 mln Rosjan na wakacje! I stworzy do tego celu…osobną linię lotniczą

antalya turcja
Foto: Atıf Zafrak / Unsplash
Tureckie linie lotnicze zawarły dużą umowę z rosyjskimi i tureckimi biurami podróży. Dzięki temu tamtejsze firmy mają zagwarantowane 1,5 mln miejsc na podróże rosyjskich turystów. Co ciekawe, trasy do Turcji to jedyne loty, z których mogą korzystać na pokładzie tych linii.

Od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę branża lotnicza nie szczędzi Rosji i Rosjanom sankcji i ograniczeń, które mają znacząco utrudnić im funkcjonowanie. Ale są też takie firmy, które stoją w rozkroku pomiędzy odcięciem się od rosyjskiej gospodarki, a jej… wspieraniem. I tak właśnie jest z Turkish Airlines.

Z jednej strony tureckie linie wprowadził zakaz sprzedaży biletów Rosjanom, ale z drugiej od razu zaznaczył jeden wyjątek – dla lotów między Rosją a Turcją. Warto też zaznaczyć, że jest jedną z nielicznych linii, które wciąż latają do Rosji. A teraz okazuje się, że w tym roku obsłuży przynajmniej 1,5 mln Rosjan, którzy będą chcieli spędzić wakacje w tureckich kurortach.

Turkish Airlines podpisał bowiem dużą umowę z biurami podróży – m.in. Coral Travel, Pegas Touristik czy Anex Tour. W efekcie zapewnił im 1,5 mln miejsc w swoich samolotach, które będą sprzedawane w ramach pakietów wycieczkowych. Umowę wspiera też turecki rząd w ramach programu przyciągnięcia rosyjskich turystów. Warto jednak zaznaczyć, że Turkish Airlines nie jest jedyną linią, która bierze udział w projekcie. Kolejne pół miliona miejsc „zablokowano” w Pegasus Airlines.

Turecki rząd planuje również stworzenie zupełnie nowej czarterowej linii lotniczej, która będzie zajmować się właśnie lotami między Rosją a Turcją. Tylko w tym roku ma zapewnić rosyjskim turystom milion miejsc na lotach.

Nie jest tajemnicą, że Rosja jest najważniejszym rynkiem dla tureckiej turystyki. W ubiegłym roku przyjechało tu blisko 5 mln rosyjskich turystów, a na ten rok przewidywano kolejne wzrosty – nawet do 7 mln.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
To taka bloodyairline, idealna nazwa... no i pozdrowienia dla polaków, którzy ze zbrodniarzami będą dzielić plaże.
wit123, 11 kwietnia 2022, 19:02 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »