Fly4free.pl

Włochy znoszą obostrzenia dla zaszczepionych i ozdrowieńców. I to dosłownie za kilka dni

turysci we wloszech
Foto: Gabriella Clare Marino / Unsplash

Włoskie władze zdecydowały się znieść obostrzenia wjazdowe dla wszystkich zaszczepionych podróżnych. Kraj pizzy i makaronów dołączy tym samym do kilku innych europejskich krajów, które od osób zaszczepionych nie wymagają kwarantanny ani testów PCR. Decyzja może zacząć obowiązywać już za kilka dni.

O decyzji poinformował premier Włoch – Mario Draghi. Zgodnie z jego słowami, najdalej do połowy maja Włochy oficjalnie zrezygnują z restrykcji wjazdowych wobec osób, które zaszczepiły się na koronawirusa.

– Przyszedł czas, by rezerwować wakacje we Włoszech – zapewnił premier. – Świat chce podróżować do Włoch, a Włochy są gotowe powitać świat – dodał. – Dzięki specjalnej przepustce turyści będą mogli wjechać do naszej kraju, pod warunkiem, że udowodnią, że przeszli już COVID-19 lub są zaszczepieni.

Pozostali turyści nadal będą mogli wjechać do Włoch, ale po okazaniu negatywnego wyniku testu na COVID-19. Nowe zasady to duża zmiana, bo obecnie Polacy muszą wykonać test przed przyjazdem, odbyć 5-dniową kwarantannę i wykonać ponowny test po jej zakończeniu. I nie ma żadnych ulg ani dla zaszczepionych ani dla ozdrowieńców.

Włochy nie są jednak pierwszym krajem w Europie, który zdecydował się poluzować obostrzenia dla osób zaszczepionych i ozdrowieńców. Podobną decyzję podjęła m.in. Islandia, Chorwacja, Estonia, Litwa, Madera a nawet Polska. Pełną listę krajów (nie tylko z Europy), które bez obostrzeń wpuszczają osoby zaszczepione i/lub ozdrowieńców znajdziecie na łamach Fly4free.pl.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
A jak wygląda kwestia... dzieci? Ja z żoną jesteśmy zaszczepieni, ale nasze prawie 4-letnie dzieci (z wiadomych powodów) nie. Czy dziecko będą obowiązywać takie same zasady, co niezaszczepioną (i nie po COVID) osobę dorosłą?
Marcin12, 5 maja 2021, 11:43 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Czy już wiadomo coś o kwestii wjazdu do Włoch bez testów PCR po drugiej dawce droga lotnicza?
Aleksandra Szumska-Dawid, 28 maja 2021, 1:48 | odpowiedz
Cały czas czekamy na oficjalne wprowadzenie przepisów.  
Aleksandra Szumska-Dawid Czy już wiadomo coś o kwestii wjazdu do Włoch bez testów PCR po drugiej dawce droga lotnicza?
Aneta Zając, 31 maja 2021, 13:12 | odpowiedz
Avatar użytkownika
W jakim języku misi być test jak lecę do Włoch z Polski ? Mogą być wszytkie dane w języku polskim, a wynik testu napisany w języku angielskim ? I kto sprawdza test polacy jeszcze czy już we Włoszech jak wyjdę z samolotu ? 
Walentyna Uglanica, 2 czerwca 2021, 11:51 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Właśnie wylądowałam w Treviso ( Wenecja), nikt nie sprawdzał testów, ani w Polsce ani we Wloszech na lotnisku. Nikt nie sprawdzał formularzy lokalizacyjnych, ani niczego. Tylko w samolocie trzeba mieć maseczkę. Pozdrawiam.
Joannadabrowa, 5 czerwca 2021, 12:42 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »