Fly4free.pl

Włochy znoszą restrykcje! Od środy wjedziesz tam bez testów i certyfikatów

Foto: Rob Novac / Shutterstock
Minister zdrowia Roberto Speranza ma wkrótce ogłosić, że od 1 czerwca Włochy znoszą wszystkie restrykcje wjazdowe związane z koronawirusem – informują m.in. „La Stampa” oraz „Il Sole 24 Ore”. Oznacza to, że podróżni wjeżdżający do Włoch nie będą już potrzebowali od środy certyfikatu zaszczepienia, negatywnego wyniku testu na COVID ani potwierdzenia, że jest się ozdrowieńcem.

Jak czytamy w „Il Sole”, obecne przepisy dotyczące restrykcji wjazdowych do Włoch wygasają 31 maja i o ile nie nastanie jakiś kataklizm w ostatniej chwili, nie będą one przedłużane. W chwili pisania tego tekstu nie było jeszcze oficjalnego potwierdzenia tej informacji, ale podają ją najważniejsze włoskie dzienniki. Oznacza to, że już od środy aby wjechać do Włoch, nie będą konieczne już żadne dokumenty związane z koronawirusem.

Sprawdź najlepsze oferty na wczasy
Reklama interaktywna, dane dostarczone 2024-02-28T19:57:00.277Z przez Wakacje.pl

Włochy dołączają tym samym do innych „wakacyjnych” krajów z południa Europy takich jak Grecja czy Chorwacja, które zniosą wszelkie restrykcje wjazdowe związane z pandemią. Od środy wszelkie koronawirusowe obostrzenia wjazdowe zniesie też Cypr. Jedynymi krajami z południa Europy, które utrzymają obowiązek okazywania koronawirusowych dokumentów będą Portugalia i Hiszpania, która jakiś czas temu przedłużyła ten obowiązek do 15 czerwca.

Włoskie media donoszą, że to nie koniec znoszenia restrykcji: od 15 czerwca maseczki nie będą już wymagane w kinach, teatrach oraz podczas dużych imprez organizowanych w zamkniętych pomieszczeniach. Najpewniej utrzymany zostanie jednak obowiązek noszenia maseczek w transporcie publicznym – najpewniej także w samolotach.

Przypomnijmy, że od 1 maja Włochy zniosły obowiązek wypełniania przez podróżnych PLF, czyli formularzy lokalizacyjnych.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »