Fly4free.pl

Kolejny urlopowy kraj UE znosi wszystkie restrykcje wjazdowe! Ale są też złe wieści – płyną z Hiszpanii

Foto: Brian Kinney / Shutterstock
Władze Austrii ogłosiły w piątek wieczorem, że od poniedziałku przy wjeździe do Austrii nie będą już wymagane zaświadczenia o zaszczepieniu. Przechorowaniu koronawirusa lub negatywny wynik testu! Oznacza to, że zasada 3G przynajmniej na razie przechodzi do historii. To dobre wieści. Gorsze są zapowiedzi z Hiszpanii, gdzie rząd zapowiedział, że obecne reguły wjazdowe pozostaną w mocy przynajmniej jeszcze przez miesiąc, a więc do 15 czerwca.

To bardzo ważna deklaracja, bo Austria była jednym z pierwszych krajów, który po pojawieniu się wariantu omikron przywrócił restrykcyjną politykę dotyczącą wjazdów do tego kraju. Jednocześnie austriackie władze zaliczały się do najbardziej restrykcyjnych i ostrożnych w czasie pandemii, jeśli chodzi o znoszenie restrykcji. Piątkowy komunikat jest zresztą dość podobny – w depeszy agencji APA czytamy, że władze Austrii zastrzegają sobie prawo do ponownego wprowadzenia ograniczeń wjazdowych wobec podróżnych z krajów, które znajdą się na tej liście w związku z pojawieniem się tam nowych wariantów koronawirusa.

Nowe przepisy obowiązują od 16 maja, a więc od poniedziałku. Do tej pory, aby wjechać na teren tego kraju, należało przedstawić certyfikat zaszczepienia, zaświadczenie o przebyciu koronawirusa lub negatywny wynik testu na koronawirusa. Od poniedziałku te obostrzenia przestaną obowiązywać.

Hiszpania utrzymuje restrykcje jeszcze miesiąc

Podobne restrykcje wjazdowe jak w Austrii utrzymuje Hiszpania, która jednak w najbliższym czasie nie zamierza ich luzować. Także w piątek ministerstwo spraw wewnętrznych Hiszpanii ogłosiło, że utrzymuje wszystkie dotychczasowe reguły dotyczące przekraczania granic i przedłuża je o kolejny miesiąc, a więc do 15 czerwca. Do tego czasu osoby wjeżdżające do Hiszpanii, które chcą uniknąć kwarantanny, będą musiały przedstawić certyfikat zaszczepienia, dowód na przebycie koronawirusa lub negatywny wynik testu na koronawirusa (antygenowy wykonany na 48 godzin przed podróżą lub PCR – do 72 godzin przed podróżą).

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Hiszpania to mniejszy problem. Z Włoch bez GreenPassa nie wrócisz do Polski, no i jeszcze maseczki w komunikacji minimum FFP2.. Plus że testy są dużo tańsze niż u nas ale przy wybranych aptekach.
lxl, 15 maja 2022, 8:31 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »