Fly4free.pl

Włochy, Grecja i Jordania w jednej podróży z Katowic za 234 PLN

234 PLN
Oferta wyprzedana
widok na wybrzeże w akabie
Foto: TarasikJO / Shutterstock.com
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Już w przyszłym miesiącu proponuję wam wycieczkę w poszukiwaniu wyższych temperatur i słońca. 11 dni, jakie będziecie mieli do zagospodarowania, spędzicie kolejno w Rzymie, Atenach, Akabie i Bergamo.

To wycieczka dla osób, które lubią intensywne wyjazdy. W ciągu 1,5 tygodnia zawitacie do 3 krajów. Rzym, Ateny i Bergamo to miasta idealne na city break, dlatego możecie się przygotować na dużo zwiedzania. Natomiast w Akabie, położonej na wybrzeżu, możecie liczyć na relaks i regenerację.

Jak wyglądają szczegóły wycieczki?

Termin podróży: 4-14 grudnia 2019
Linia lotnicza: Wizz Air i Ryanair
Bagaż: podręczny

Pierwszy przystanek zaplanowany jest w stolicy Włoch. Spędzicie tutaj nieco ponad 30 godzin. Do centrum miasta możecie dojechać komunikacją publiczną, z przesiadkami. Aby nie tracić czasu proponuję skorzystać z prywatnych transferów – w ten sposób łatwo i szybko dojedziecie do dworca Termini.

Kolejny punkt na trasie to Ateny. Tutaj również musicie być przygotowania na szybkie zwiedzanie, gdyż w greckiej stolicy spędzicie mniej niż dobę. Na szczęście większość atrakcji jest zlokalizowana blisko siebie i z łatwością dojdziecie do nich pieszo.

Trzecie państwo jakie odwiedzicie to Jordania. Nie polecicie jednak do Ammanu, do którego Ryanair oferuje loty z Polski. Waszym celem będzie Akaba, położona na południowym krańcu kraju. Z informacji, jakie można znaleźć w sieci wynika, że lądując w Akabie nie będziecie potrzebowali wizy do Jordanii (która nie należy do najtańszych).

Na sam koniec wrócicie do Włoch, a konkretnie do Bergamo. Oprócz zwiedzania tego miasteczka możecie także uwzględnić w planie wizytę w pobliskim Mediolanie.
Koszt biletów lotniczych, obejmujących całą wycieczkę to zaledwie 234 PLN na osobę.

Terminy lotów:
Katowice – Rzym 04.12
Rzym – Ateny 05.12
Ateny – Akaba 06.12
Akaba – Bergamo 11.12
Akaba – Katowice 14.12

Hotelod 146 PLN / noc

W Rzymie proponuję wam noclegi w Vatican Secret Rooms.

rezerwacja lotów

W Atenach polecam centralnie zlokalizowany hotel Cosmos.

rezerwacja hotelu

W Jordanii rozważcie pobyt w hotelu Yacht.

rezerwacja hotelu

Na koniec wyjazdu proponuję wam zakwaterowanie w hotelu B&B Hotel Bergamo.

rezerwacja hotelu

Aby gruntownie zwiedzić Rzym 30 godzin z pewnością będzie niewystarczające. Jednak jeśli będziecie chcieli odwiedzić największe atrakcje, to przy odrobinie dyscypliny plan powinien zostać zrealizowany. Skorzystajcie z rad naszych forumowiczów, którzy odbyli podobną podróż.

W Atenach możecie spodziewać się temperatury dochodzącej do 17 stopni Celsjusza. To bardzo dobre warunki poruszania się pieszo. Akropol, Agora, stadion olimpijski i świątynia Zeusa – te punkty musicie koniecznie umieścić w planie spaceru.

W Jordanii warto skorzystać z przyjemnych temperatur (ok. 23-25 stopni Celsjusza) i poświęcić choć trochę czasu na plażowanie, np. na Berenice Beach Club. Możecie także wypożyczyć auto i udać się na wycieczkę do Petry lub na pustynię Wadi Rum.

W Bergamo koniecznie wjedźcie kolejką Funicolare do starej części miasta (Città Alta). Znajdziecie tutaj ciekawą architekturę oraz wiele knajpek oferujących dania lokalnej kuchni. Jeśli planujecie poruszać się komunikacją publiczną w czasie swojego pobytu, to dobrym rozwiązaniem będzie zakup biletu 72-godzinnego. Na wycieczkę do włoskiej stolicy mody możecie udać się pociągiem. Podróż do Mediolanu zajmie ok. godziny.

Koloseum w Rzymie
Foto: Foto: Catarina Belova / Shutterstock.com
Foto: Lambros Kazan / Shutterstock.com
Wejście do Petry
Foto: Foto: Pocholo Calapre / Shutterstock.com
Przydatne informacje
  • Pierwszy i ostatni odcinek podróży będzie realizowany przez linię Wizz Air. W cenę biletów wliczony jest bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm.

  • Pozostałe 3 loty spędzicie na pokładzie Ryanair, maksymalne wymiary bezpłatnego bagażu podręcznego wynoszą 40 x 20 x 25 cm.

  • Najtańsze bilety w Wizz Air kupią członkowie WIZZ Discount Club. Roczny koszt członkostwa wynosi od 39,99 EUR (ok. 170 PLN).

  • Revolut to wręcz niezbędna rzecz w podróży! Płacąc w restauracjach i sklepach warto używać wielowalutowej karty Revolut, dzięki czemu nie stracicie na przewalutowaniach.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat Wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »