Fly4free.pl

Kiedy Włochy zniosą obostrzenia wjazdowe? Wiceminister zapowiedział datę

wenecja
Foto: Yasonya / Shutterstock
Najprawdopodobniej już od 1 czerwca Włochy zrezygnują z wymogu testu od osób niezaszczepionych, które chciałyby przyjechać do tego kraju. To świetna wiadomość – zwłaszcza tuż przed nadchodzącym sezonem wakacyjnym.

Włochy pozostają w gronie nielicznych ostatnich krajów w Europie, które wciąż utrzymują restrykcyjne zasady wjazdowe. Choć osoby zaszczepione i ozdrowieńcy mogą wjechać tu bez żadnych problemów, to osoby niezaszczepione wciąż muszą przedstawić negatywny wynik testu. I choć wszyscy liczyli, że zmieni się to od 1 maja, to niestety… poluzowano wszystkie zasady oprócz tych. Teraz w końcu ma się to zmienić.

Wszystko wskazuje na to, że obecne zasady wjazdowe przestaną obowiązywać wraz z końcem maja. A to oznacza, że od 1 czerwca także osoby niezaszczepione będą mogły wjechać do Włoch bez żadnych problemów i bez konieczności wykonywania testu. Zmiany zapowiedział wiceminister zdrowia, Andrea Costa.

– Rząd wybrał metodę stopniowego podejścia do pandemii, jeśli chodzi restrykcyje i ich znoszenie – powiedział wiceminister zdrowia Andrea Costa. – Nadszedł czas, by zaufać Włochom – dodał.

Dodatkowo od 15 czerwca zostaną zniesione już właściwie wszystkie inne zasady wprowadzone z powodu pandemii koronawirusa. Włochy przyjęły bowiem taktykę stopniowe odchodzenia od restrykcji i rezygnują z kolejnej grupy co kilka tygodni.

Przypomnijmy, że od 1 maja we Włoszech przestały obowiązywać green passy. To znaczy, że nie trzeba mieć już ani testu ani szczepienia, żeby korzystać z restauracji, hoteli, odwiedzać muzea, siłownie czy dowolne inne miejsca. Zniesiono również obowiązek zasłaniania ust i nosa niemal we wszystkich pomieszczeniach zamkniętych. Nadal obowiązują one w transporcie publicznym i placówkach medycznych.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
nie, to nie jest świetna wiadomość. Proepidemicy tracą ostatnie zachęty do zaszczepienia się. 
ssaassaa, 11 maja 2022, 13:20 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Teoria głosi, że wirusy  dostały powołanie na wojnę :-) Podobno walczą po obydwu stronach. W końcu było ich tak dużo, że i dla Putina starczy.  Podobno tam mają zginąć w walce  i dlatego szczypawki już nie będą konieczne. Tak słyszałem od zwolenników szczepień, więc źródło wiarygodne :-)
ssaassaa nie, to nie jest świetna wiadomość. Proepidemicy tracą ostatnie zachęty do zaszczepienia się. 
rakus, 11 maja 2022, 14:01 | odpowiedz
Ileż można iść w zaparte, wbrew zdrowemu rozsądkowi... 
ssaassaa nie, to nie jest świetna wiadomość. Proepidemicy tracą ostatnie zachęty do zaszczepienia się. 
croissant, 12 maja 2022, 10:09 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »