Fly4free.pl

Wizz Air znów zawiesza część tras na listopad i połowę grudnia. Na liście są też loty z Polski!

Foto: photoshooter2015 / Shutterstock
„Landrynka” znów miesza w rozkładzie lotów: od połowy listopada do połowy grudnia przewoźnik zawiesi część połączeń, na których popyt nie jest wystarczająco duży. Tym razem Wizz Air dość „łagodnie” obszedł się z Polską – z naszego kraju zawieszone będą 4 połączenia. Znacznie większe cięcia planowane są w Rumunii.

To już trzeci raz w ciągu ostatnich kilku tygodni, gdy Wizz Air kombinuje ze swoim zimowym rozkładem lotów: poprzednio przewoźnik zawieszał część tras na cały sezon zimowy, zmniejszał liczbę połączeń lub opóźniał ich wznowienie z końca października na grudzień. Tym razem (na szczęście dla polskich pasażerów) zmiany wydają się relatywnie niewielkie – patrząc w system rezerwacyjny wydaje się, że zmiany dotyczą zaledwie 4 połączeń z naszego kraju. Jakie to zmiany?

W przypadku 3 połączeń z Polski Wizz Air zrobi sobie… miesięczną przerwę – trasy zostaną zawieszone w połowie listopada i wrócą w połowie grudnia, czyli przed gorącym okresem świąteczno-noworocznym.

Są to połączenia z Lublina do Doncaster/Sheffield (ostatni lot na tej trasie Wizz Air wykona 12 listopada, powrót zaplanowany jest na 13 grudnia), z Wrocławia do Birmingham (ostatni lot 13 listopada, powrót 14 grudnia) i z Katowic do Liverpoolu (ostatni lot 7 listopada, powrót 16 grudnia). Prawdopodobnym powodem cięć w siatce Wizz Aira jest niewystarczający popyt. Jednocześnie potwierdza to nasze wcześniejsze informacje, że z powodu restrykcji wjazdowych czeka nas zmniejszenie liczby lotów z Polski do Wielkiej Brytanii, zwłaszcza na lotniska regionalne w tym kraju.

Foto: Wizz Air

Czwartą trasę z Polski, która idzie pod nóż, czeka niestety dłuższa przerwa w lotach. Jest to połączenie z Katowic na lotnisko Sztokholm Skavsta, które jeszcze kilkanaście dni temu było dostępne przez cały okres zimowy. Obecnie zaś widzimy w systemie rezerwacyjnym, że ostatni lot na tej trasie planowany jest na 14 listopada, a powrót… dopiero 29 marca 2022 roku.

Duże cięcia także w Rumunii

Polska nie jest jedynym krajem, gdzie Wizz Air szykuje cięcia w zimowym rozkładzie. Jak bowiem czytamy w branżowym serwisie boardingpass.ro, „landrynka” wykona podobny manewr w Rumunii. Z wyliczeń serwisu wynika, że w okresie od listopada do połowy grudnia Wizz Air zawiesi w tym kraju co najmniej 16 tras z Bukaresztu, Bacau, Jassów, Satu Mare, Kluż-Napoki, Timisoary i Targu Mures. Wśród zawieszonych tras znajdą się m.in. Katania, Liverpool, Castellon, Kolonia, Frankfurt-Hahn, Bari, Birmingham, Wenecja, Rzym i Santander.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »