Fly4free.pl

Wizz Air zamyka kolejne 3 trasy z Polski. Powód? Słabsza sprzedaż i droższa ropa

samolot Wizz Air
Foto: Grand Warszawski / Shutterstock

Od końca października węgierski przewoźnik zamyka połączenia z Wrocławia do Porto, Bazylei i Bari. To kolejne zawieszane trasy Wizz Aira – wcześniej pod nóż poszły połączenia z Poznania, Gdańska i Lublina.

Informacja o zawieszeniu tych tras przez Węgrów jest dość zaskakująca. Wizz Air co prawda od początku zakładał, że Bari jest czysto sezonową destynacją, ale Porto i Bazylea, uruchomione niecałe 3 miesiące temu, były pierwotnie zaplanowane jako trasy całoroczne.

Wizz Air zaczął zresztą przez krótki czas sprzedawać bilety na zimowy rozkład lotów do Portugalii i Szwajcarii, jednak kilka dni temu zamknął taką możliwość. Z kolei na forum Fly4free.pl pojawiły się głosy, że przewoźnik przerzuca pasażerów z Wrocławia do Porto na połączenia z Warszawy.

– Wizz Air poinformował nas, że zawiesza te połączenia ze względu na rosnące ceny ropy i spodziewany spadek sprzedaży w zimie. Jednak według naszej wiedzy trasy te wrócą do naszej siatki połączeń w letnim rozkładzie lotów w przyszłym roku – mówi w rozmowie z Fly4free.pl Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży lotniska we Wrocławiu.

Jak udało nam się dowiedzieć, być może Wizz Air uruchomi jeszcze jakąś dodatkową trasę z Wrocławia w sezonie zimowym. Możliwy jest np. powrót sezonowego połączenia do Agadiru w Maroku, które było już realizowane w zeszłorocznym zimowym rozkładzie.

boarding Wizz Air
Foto: joyfull / Shutterstock

Skasowanych tras jest coraz więcej

Węgierski przewoźnik w ostatnim czasie ogłosił zamknięcie kilku innych tras z Polski. 27 czerwca zaplanowany jest ostatni lot z Poznania do Barcelony. Połączenie ze stolicą Katalonii straci też Gdańsk – ostatni lot na lotnisko El Prat planowany jest 24 października. Z Gdańska od zimy nie polecimy też do Lizbony – z systemu rezerwacyjnego wynika, że ostatni lot do Portugalii planowany jest 27 października.

Dodajmy do tego złe informacje z Lublina, gdzie od czerwca Wizz Air zlikwidował swoją bazę operacyjną i zamknął 3 trasy: do Doncaster Sheffield, Liverpoolu i Tel Awiwu.

Mamy nadzieję, że Wizz Air jakoś zrekompensuje te straty i już wkrótce będziemy mogli Wam podać nowe ciekawe kierunki ogłoszone przez węgierskiego przewoźnika.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Agadir jest już od pewnego czasu dostępne na zimę z Wrocławia. 
Jogib, 26 czerwca 2018, 14:28 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Dzięki ich nieodpowiedzialnej polityce sprzedaży biletów jestem stratny kilkaset złotych - extra dojazd do Warszawy oraz dodatkowe bilety w innej linii lotniczej ze względu na niemożliwe przesiadki w terminie ich lotów, widać Ryan im zaimponował w odwoływaniu lotów i robieniu pasażerów na szaro.
pablo1603, 26 czerwca 2018, 14:33 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »