Fly4free.pl

Wizz Air kasuje 2 hitowe trasy z Polski. Niepewny los innych tras, w tym easyJeta

Foto: Konstantin Tronin / Shutterstock

Z rozkładu lotów wynika, że od końca czerwca Wizz Air przestanie latać z Poznania do Barcelony, a od końca października zawiesi loty do Katalonii z Gdańska. Z systemów rezerwacyjnych wynika jednak, że możemy się pożegnać także z innymi połączeniami.

Informację o zawieszeniu trasy przez Wizz Aira podało samo lotnisko na swoim profilu na Facebooku. Według rozkładu lotów ostatnie połączenie Wizz Air z Ławicy na barcelońskie lotnisko El Prat odbędzie się 27 czerwca. Pasażerowie, którzy mieli wykupione loty na tej trasie w lipcu i później, mogą anulować bilety lub wybrać wylot z Warszawy (tam zmieniono miejsce wylotu na rezerwacjach).

Być może decyzja Wizz Aira to efekt rywalizacji na tej trasie z Ryanairem, który 2 razy w tygodniu lata z Poznania na lotnisko Barcelona-Girona. Mimo to jest to dość bolesna decyzja dla pasażerów, bo El Prat to lotnisko położone względnie blisko centrum Barcelony. Tymczasem z lotniska w Gironie do centrum stolicy Katalonii jest prawie 100 kilometrów.

Barcelona
Foto: Ismel Pichs / Shutterstock

Z Gdańska też nie polecimy?

W Wielkopolsce będą jednak przynajmniej mieli połączenie z Katalonią. Wiele wskazuje zaś na to, że loty do Barcelony straci lotnisko w Gdańsku

Według systemu rezerwacyjnego przewoźnika, Wizz Air wykona ostatni lot do Barcelony 24 października. Na razie nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia – choć wszystko wskazuje na zakończenie lotów na tej trasie, Wizz Air nie poinformował jeszcze lotniska o swoich planach.

Lublin straci 2 trasy? Co dalej z easyJetem?

Nie jest też do końca jasny los połączenia Wizz Air z Lublina do Kijowa. W systemie rezerwacyjnym widzimy, że ostatni lot na tej trasie, jaki jest dostępny, to 30 czerwca. Po tym terminie wciąż można wybierać terminy lotów, jednak po ich kliknięciu okazuje się, że loty w wybranych datach są niedostępne.

To zaskakująca informacja, bo Wizz Air od czerwca zamyka 3 inne trasy: do Doncaster Sheffield, Liverpoolu i Tel Awiwu. Te decyzja były jednak znane od dawna i były związane z planowanym zamknięciem bazy operacyjnej w Lublinie. Kijów miał być jednak jedną z 5 tras, na których Wizz Air miał dalej operować.

Nie wiadomo też, co dalej z easyJetem, który lata 2 razy w tygodniu lata z Lublina do Mediolanu. Jak czytamy w „Dzienniku Wschodnim”, ostatnie połączenia na tę trasę można kupić na koniec października. Czy to oznacza koniec lotów w tej relacji?

– Rozmawiamy z przewoźnikiem o kształcie dalszej współpracy. Na chwilę obecną nie mam potwierdzenia, zamknięcia tej trasy cz otwarcia jakiejkolwiek innej – mówi Piotr Jankowski, rzecznik prasowy lotniska w Lublinie.

W „Dzienniku Wschodnim” czytamy, że easyJet jest zainteresowany uruchomieniem trasy z Lublina na lotnisko Gatwick pod Londynem.


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »