Fly4free.pl

Wizz Air wraca do Łodzi po 10 latach przerwy! 2 nowe lotniska z Polski w siatce i nowe trasy

Foto: Dmitry Birin / Shutterstock
[AKTUALIZACJA] Od 3 grudnia Wizz Air poleci z Łodzi do Londynu-Luton. To oznacza powrót "landrynki" na łódzkie lotnisko po ponad 10 latach przerwy! Jednocześnie Wizz Air potwierdził też uruchomienie lotów do Luton z Bydgoszczy – także od 3 grudnia.

Węgierski przewoźnik najwyraźniej zmienia swoją strategię dotyczącą Polski, bo do tej pory Wizz Air raczej omijał szerokim łukiem mniejsze lotniska. Tym razem jest inaczej, choć na start swojej działalności Wizz Air wybiera „pewniaka”, czyli trasę, na której może liczyć na relatywnie najwyższe wypełnienie w swoich samolotach.

Z systemu rezerwacyjnego wynika, że obie trasy zostaną uruchomione 3 grudnia i będą realizowane 2 razy w tygodniu – we wtorki i soboty. Loty z Bydgoszczy są zaplanowane o godz. 16.35, a lądowanie na Luton o godz. 17.50 lokalnego czasu. Z kolei wyloty z Londynu planowane są o godz. 12.35 lokalnego czasu, a lądowanie w Bydgoszczy o godz. 16.
Loty z i do Łodzi będą z kolei realizowane popołudniu i wieczorem. Z systemu wynika, że samolot Wizz Aira będzie startował z Luton o godz. 17.45 i lądował w Łodzi o godz. 21.00. Z kolei wylot z łódzkiego lotniska zaplanowany jest na godz. 21.30, a lądowanie na Luton o godz. 22.55 lokalnego czasu. Ceny biletów zaczynają się od 119 PLN w jedną stronę, choć dla posiadaczy Wizz Discount Club są znacznie tańsze.

Foto:

Powrót Wizz Aira na lotnisko w Łodzi to spora niespodzianka, bo węgierski przewoźnik nie latał do portu na Lublinku od 10 lat. „Landrynka” po raz pierwszy uruchomiła loty z Łodzi w marcu 2010 roku (była to trasa do Dortmundu) i była obecna na tym lotnisku do maja 2013 roku, gdy zamknęła swoje ostatnie połączenie…właśnie do Londynu Luton.

Swoją drogą, mniej więcej od tego czasu skończyła się dobra passa łódzkiego lotniska, a liczba pasażerów zaczęła stopniowo spadać. Wiele wskazuje jednak na to, że ten i kolejny rekord będą jednak dużym odbiciem dla łódzkiego lotniska. Według oficjalnych prognoz łódzkie lotnisko ma w przyszłym roku obsłużyć 335 tysięcy podróznych, czyli najwięcej od 10 lat.

W osiągnięciu tego wyniku pomoże też Ryanair, który od jesieni uruchomi 3 nowe trasy z Łodzi: do Alicante, Bergamo i Brukseli.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »