Fly4free.pl

Wizz Air odpowiada na powrót Ryanaira do Warszawy! Mocno zwiększy swoją ofertę na Lotnisku Chopina

Foto: Grand Warszawski / Shutterstock
W sezonie letnim Wizz Air zwiększy częstotliwości lotów na 16 trasach z Warszawy, w tym na 4 połączeniach, których start z Lotniska Chopina ogłosił w środę Ryanair. Węgierska linia podzieliła się też swoimi ambitnymi planami dla naszego kraju – w tym roku Wizz Air zaoferuje ponad 12 mln miejsc na trasach z oraz do Polski.

Ostatnie dni obfitują w ekscytujące nowe trasy, ogłaszane przez 2 największe linie w Polsce. Kilka godzin temu Wizz Air ogłosił uruchomienie lotów z Katowic do Erywania, a dzień wcześniej Ryanair zapowiedział, że po 4 latach przerwy wróci na Lotnisko Chopina i uruchomi stąd 5 połączeń. Na odpowiedź Wizz Aira nie trzeba było długo czekać.

Sprawdź najlepsze oferty na wczasy
Reklama interaktywna, dane dostarczone 2024-07-21T21:57:00.421Z przez Wakacje.pl

W dzisiejszym komunikacie prasowym Wizz Air potwierdził swój dalszy rozwój na Lotnisku Chopina. Nie ma co prawda nowych tras (ostatnią nowością była ogłoszona pod koniec roku trasa do Sewilli), ale przewoźnik planuje w sezonie letnim mocno zwiększyć liczbę lotów na 16 trasach, na których już lata z Warszawy. Cel? Rywalizacja z Ryanairem, czego Wizz Air zresztą nie ukrywa.

Tego lata Wizz Air zwiększy również częstotliwość na 16 trasach z Warszawy, w tym do Alicante, Brukseli, Larnaki i do Palmy (na Majorce). Ponadto lato 2023 to 6 nowych miejsc docelowych ze stolicy Polski: Bilbao, Leeds, Madera, Walencja, Wenecja Marco Polo i Sewilla – czytamy w komunikacie prasowym.

Na których trasach z Warszawy Wizz Air zwiększy liczbę lotów?
– Barcelona El Prat (z 5 do 7 tygodniowo)
– Malaga (z 2 do 3)
– Kutaisi (z 3 do 7)
– Londyn Luton (z 17 do 19)
– Alicante (z 2 do 4)
– Tirana (z 2 do 3)
– Nicea (z 2 do 3)
– Lizbona (z 2 do 3)
– Palma (z 2 do 4)
– Heraklion (z 2 do 3)
– Bruksela Charleroi (z 5 do 7)
– Larnaka (z 3 do 4)
– Sztokholm Skavsta (z 3 do 4)
– Podgorica (z 3 do 4)
– Tel Awiw (z 3 do 7)
– Rzym (z 7 do 11)

Jednocześnie Wizz Air potwierdził, że w maju tego roku zbazuje w Warszawie swój 10 samolot. W sumie węgierska linia szacuje, że w sezonie letnim zaoferuje 183 trasy z Polski do 28 krajów. Przewoźnik w tym roku zaoferuje do sprzedaży 12 mln foteli na trasach z i do Polski.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Wizzair a może tak powalczyć mocniej tez o Poznan który mocno rośnie ? W Poznaniu brakuje jeszcze wielu ważnych kierunków - Malaga , Barcelona , Madryt , Wiedeń … 
michalzpoznania, 26 stycznia 2023, 20:46 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Michał, zapomniales o Lizbonie! Napisz może list do św. Mikołaja ze swoimi życzeniami. Albo dołóż 2-3 stówy i polec wreszcie na te wymarzone wakacje do Malagi przez Frankfurt albo Amsterdam
podróżnik_w_czasie, 27 stycznia 2023, 8:54 | odpowiedz
Ten Michał z Poznania żałosny jest
Tomasz P., 27 stycznia 2023, 15:08 | odpowiedz
Bravo 
podróżnik_w_czasie Michał, zapomniales o Lizbonie! Napisz może list do św. Mikołaja ze swoimi życzeniami. Albo dołóż 2-3 stówy i polec wreszcie na te wymarzone wakacje do Malagi przez Frankfurt albo Amsterdam
Tomasz P., 27 stycznia 2023, 15:12 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »