Fly4free.pl

Wizz wchodzi w rynek, którym przed pandemią trochę gardził. Nowe trasy po… 4 loty dziennie!

wizz air samolot
Foto: photoshooter2015 / Shutterstock

Jeszcze przed wybuchem pandemii prezes Wizz Aira jasno deklarował, że loty krajowe raczej go nie interesują. Ale w nowej rzeczywistości “landrynka” spojrzała na nie przychylnym okiem: od 5 listopada przewoźnik uruchomi aż 3 trasy krajowe w Norwegii, na których będzie latał nawet po 4 razy dziennie.

Kto jeszcze rok temu mógł się spodziewać, że Wizz Aira zainteresuje teoretycznie mało atrakcyjny segment rynku, jakim są loty krajowe? Jeszcze niedawno prezes Wizz Aira Jozsef Varadi sam twierdził, że takie połączenia są niezbyt rentowne, więc linia raczej nie będzie ich uruchamiała. Tymczasem pandemia koronawirusa przewróciła te plany do góry nogami i “landrynka” zaczyna otwierać na potęgę loty krajowe: najpierw ogłosiła start nowych połączeń we Włoszech, teraz zaś planuje to samo w… Norwegii.

We wtorek przewoźnik ogłosił, że 5 listopada uruchomi bazę w Oslo i otworzy stąd aż 3 trasy krajowe. Będą to połączenia ze stolicy Norwegii do największych miast tego kraju: Trondheim (po 2 loty dziennie), Bergen oraz Tromsø (w zależności od dnia nawet do 4 połączeń dziennie).

Foto: Wizz Air

– Mamy nadzieję, że norwescy pasażerowie przywitają nas ciepło – powiedział Jozsef Varadi, prezes Wizz Aira.

“Landrynka” jest obecna w Norwegii od 2006 roku i obecnie lata tutaj na 48 trasach w 21 krajach z 12 lotnisk. Ceny biletów na nowe trasy krajowe rozpoczynają się od 199 NOK w jedną stronę, czyli ok. 80 PLN.

Uruchomienie tras krajowych przez Wizz Aira oznacza, że węgierska linia będzie mocno rywalizować z Norwegianem i linią SAS.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Może i u nas w końcu wystartują z krajówkami.
kewatkO, 6 października 2020, 16:25 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »