Fly4free.pl

Wizz Air uruchamia trasy krajowe! Niestety nie w Polsce

wizz air samolot
Foto: Dmitry Birin / Shutterstock

Od 1 października Wizz Air uruchomi 2 nowe trasy krajowe we Włoszech. To duża niespodzianka, bo władze “landrynki” od dawna sugerowały, że ten segment ruchu kompletnie ich nie interesuje. Jednak w obecnej sytuacji Wizz Air musi szukać nisz na rynku i oto efekt.

2 nowe trasy krajowe zostaną uruchomione 1 października: Wizz Air połączy mediolańskie lotnisko Malpensa z Sycylią – przewoźnik planuje uruchomić codzienne połączenia do Katanii i Palermo. Z Mediolanu samoloty będą wylatywały 7 dni w tygodniu w okolicach 7 rano, a późnym popołudniem będą realizowane loty powrotne. Czas lotu to 1 godzina 40 minut (w przypadku połączenia do Palermo) i 1 godzina 55 minut (loty do Katanii).

– To trzecia faza naszej ekspansji w Mediolanie. Dzięki otwarciu tych połączeń chcemy się skupić na krajowych połączeniach lotniczych – mówił na konferencji George Michalopoulos z Wizz Aira.

Węgierska linia uruchomiła swoją bazę na lotnisku Malpensa w lipcu 2020 roku, gdy zbazowała tam aż 5 samolotów. Obecnie przewoźnik informuje, że po dodaniu 2 nowych połączeń na Sycylię, Wizz Air będzie operował w regionie na aż 54 trasach – 39 z Malpensy i 15 z położonego nieopodal Bergamo.

wizz air
Foto: Wizz Air

Powrót na trasy krajowe

Ogłoszone połączenia są pewnym zaskoczeniem, bo Wizz Air raczej niechętnie patrzył na loty krajowe. Kilka lat temu przewoźnik sondował m.in. możliwości uruchomienia sezonowego połączenia z Gdańska do Katowic, jednak na planach się skończyło. Ostatecznie “landrynka” miała w swoim portfolio eksperymenty z krajówkami – były to takie połączenia jak Warna-Sofia w Bułgarii czy loty z Bukaresztu do Kluż-Napoki. Obie trasy zostały jednak zawieszone 2 lata temu z powodu niewystarczającego zainteresowania ze strony pasażerów.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
"we Wloszech" sie nie zmiescilo? #clickbait
Adi #panstwo_z_kartonu, 1 września 2020, 15:24 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Jak to jest, że niby zakaz lotów do Hiszpanii, a WizzAir nadal sprzedaje bilety z KTW na FUE?
bastianx, 1 września 2020, 16:17 | odpowiedz
Ten absurdalny i bezsensowny zakaz lotów będzie nie DO ale Z Hiszpanii. A więc polecieć na Fuertę można, ale wrócić może tylko minister Szumowina. 
bastianx Jak to jest, że niby zakaz lotów do Hiszpanii, a WizzAir nadal sprzedaje bilety z KTW na FUE?
solokhumbu, 1 września 2020, 19:30 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Mi przed chwilą WizzAir odmówił lot do i z Hiszpanii, który był zaplanowany dopiero na połowę listopada :/ 
solokhumbu Ten absurdalny i bezsensowny zakaz lotów będzie nie DO ale Z Hiszpanii. A więc polecieć na Fuertę można, ale wrócić może tylko minister Szumowina. 
bastianx Jak to jest, że niby zakaz lotów do Hiszpanii, a WizzAir nadal sprzedaje bilety z KTW na FUE?
pat.94, 1 września 2020, 20:02 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »