Fly4free.pl

Wizz Air uruchomi 26 nowych tras u naszych sąsiadów! W planach ma też loty krajowe

Foto: Dmitry Birin / Shutterstock

„Landrynka” szykuje prawdziwą ofensywę na Ukrainie – w ciągu najbliższych kilku miesięcy przewoźnik zbazuje w tym kraju 7 nowych samolotów i uruchomi aż 26 nowych połączeń! A to nie koniec, bo z informacji Fly4free.pl wynika, że przewoźnik może wkrótce uruchomić także połączenia krajowe na Ukrainie.

Ofensywa Wizz Aira jest oczywiście związana z wczorajszym podpisaniem umowy o otwartym niebie między Ukrainą i Unią Europejską. Jej efektem miało być mocniejsze wejście przewoźników do kraju naszych wschodnich sąsiadów i jak widzimy – efekty są błyskawiczne. Co zapowiedział Wizz Air? Przede wszystkim zwiększenie liczby samolotów na Ukrainie – baza w Kijowie zwiększy się o 5 nowych maszyn (z 3 do 8 samolotów). Z kolei baza we Lwowie na wiosnę 2022 roku będzie liczyła 3 maszyny (obecnie to ledwie 1 samolot).

Jednak najważniejszy jest prawdziwy wysyp nowych tras, jakie zapowiedział Wizz Air u naszych sąsiadów. W sumie będzie to 26 połączeń – na liście nie ma niestety żadnej trasy z Polski.

Najwięcej nowych tras, bo aż 12, otrzyma lotnisko w Kijowie. Już od grudnia Wizz Air zacznie stąd latać do Paryża Beauvais, Eindhoven i Brukseli, z kolei na wiosnę i latem przyszłego roku przewoźnik uruchomi loty do Barcelony, Malagi, Madrytu, Nicei, Porto, Alicante, Bazylei, Palma de Mallorca i Chanii.

Nowe trasy z lotniska we Lwowie to Madryt, Eindhoven, Paryż, Barcelona, Bruksela, Treviso, Saloniki i Ateny. Z kolei z Odessy polecimy do Londynu Luton, Aten i Pardubic, a z Charkowa – do Salonik i Pardubic.

Wszystko wskazuje na to, że to dopiero początek ekspansji, bo jak nieoficjalnie udało się ustalić Fly4free.pl, Wizz Air jest zdecydowany uruchomienie tras krajowych na Ukrainie. Pierwsze połączenia na liście to loty na trasach z Kijowa do Lwowa i z Lwowa do Charkowa. Na razie są to jednak wstępne plany, nie jest też znana data uruchomienia tych połączeń.

 

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Nowych tras (jeszcze?) nie ma, ale landryna zwiększyła oferowania POZ-IEV z 2 do 3 tygodniowo. Zakładam, że w pozostałych portach też coś mogło dojść. Więc i tak krok do przodu. 
solokhumbu, 13 października 2021, 13:02 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Nicea pewnie zniknie tak szybko jak z WAW. Tam jest bardzo drogo i nie wierzę, że Ukraińców będzie stać na hotele, jedzenie i atrakcje
EwelinaKr, 13 października 2021, 20:54 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »