Fly4free.pl

Wizz Air poleci do Armenii! 2 nowe trasy – jedna to niezła opcja dla pasażerów z PolskI!

Foto: Mehmet O / Shutterstock

[AKTUALIZACJA] Jednak nie Londyn i Paryż, jak sugerowały media w Armenii, tylko Wilno i Wiedeń to 2 lotniska, z których Wizz Air poleci do Erywania. Armenia to nowy kraj na mapie połączeń Wizz Aira – sprawdźmy więc, jakie możliwości taniej przesiadki mają pasażerowie z Polski. Ceny biletów do Armenii mają się zaczynać od 24,99 EUR w jedną stronę.

Jak pisaliśmy wczoraj, Armenia będzie 45 krajem w siatce połączeń Wizz Aira. Lokalne media, na które się powołaliśmy, niepoprawnie podały jednak informację o nowych kierunkach. Ale to… nawet dobrze dla pasażerów z Polski, bo dzięki temu zyskamy lepszą opcję szybkiej przesiadki. Na dzisiejszej konferencji prasowej Wizz Air ogłosił więc, że od polowy marca poleci do Erywania z Wilna i Wiednia!

Loty do stolicy Austrii wystartują 20 marca i będą realizowane 2 razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki. Z Wiednia samolot Wizz Aira wystartuje o godz. 5.40 rano, a na miejscu wyląduje o godz. 12.10 czasu lokalnego. W drogę powrotną samolot Wizz Air wyruszy o godz. 12.50 i w Wiedniu będzie o godz. 13.35.

Foto: Wizz Air

Także 20 marca Wizz Air uruchomi loty do Armenii z Wilna – w poniedziałki i piątki samoloty wystartują o godz. 18.30, a na miejscu w efekcie będziemy o godz. 23.15 czasu lokalnego.

Foto: Wizz Air

Jak tanio dolecieć z Polski?

Patrząc na opcje przesiadkowe, najlepszą opcją dla pasażerów z Polski planujących tani wyjazd do Armenii wydaje się w tej chwili piątkowy lot z Wiednia. Najlepsze połączenie do stolicy Austrii oferuje w tej chwili Ryanair, który z Modlina do Wiednia wylatuje w czwartki o godz. 18.50 i na miejscu ląduje o godz. 20.10. Wiąże się to jednak z koniecznością przenocowania na lotnisku w stolicy Austrii. Z kolei w przypadku lotów Wizz Airem z Warszawy do Wiednia wylądujemy dzień wcześniej wczesnym popołudniem, więc będziemy mieli kilka godzin na eksplorowanie stolicy Austrii.

Wizz Air od dawna przymierzał się do uruchomienia lotów do Armenii, choć akurat w przypadku tego kraju wyprzedził go Ryanair. Irlandzka linia już w październiku ogłosiła start 4 połączeń do Armenii, które zostaną uruchomione w przyszłym roku: irlandzka linia poleci z Erywania do Berlina, Mediolanu Bergamo i Rzymu Ciampino oraz z Giumri do Memmingen.

Przypomnijmy też, że Wizz Air w ostatnich dniach szaleje: kilka dni temu Węgrzy ogłosili, że w przyszłym roku uruchomią nową linię lotniczą w Abu Zabi i mocno wejdą na rynek lotniczy nad Zatoką Perską.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Czy na pewno chodzi o Erywań ? Czy o inne.mkasto Giumri? 
xpictianoc, 15 grudnia 2019, 8:24 | odpowiedz
Media w Armenii piszą o Eyrwaniu. Giumri też przewija się w jednym tekście (też w kontekście połączenia do Londynu), więc najpewniej zrobią mix w stylu Ryanaira i ogłoszą trasy z 2 lotnisk. Ale na szczegóły musimy poczekać do jutra. 
xpictianoc Czy na pewno chodzi o Erywań ? Czy o inne.mkasto Giumri? 
Mariusz Piotrowski, 15 grudnia 2019, 8:33 | odpowiedz
a Budapeszt-Astana ?, to 4300 km
kostek966, 15 grudnia 2019, 13:14 | odpowiedz
Z ciekawości: jak oni chcą obsłużyć trasę PAR-EVN? Gdzie będzie baza? Bo przecież trasy o tej dlugości na "W" nie zrobią?
solokhumbu, 15 grudnia 2019, 14:30 | odpowiedz
Do Wiednia z na przykład Katowic jest flixbus za 40-60 zł co może być dobrą opcją. 
TuiTam.pl, 16 grudnia 2019, 20:53 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »