Fly4free.pl

Wizz Air otrzyma ponad 140 nowych samolotów! Ależ zamówienie!

wizz-air-rekordowe-zamowienie-samolotow
Foto: Konwicki Marcin, Shutterstock
Nadchodzą dobre czasy dla węgierskiego przewoźnika?

Podczas odbywających się właśnie targów lotniczych Dubai Airshow, firma Indigo Partners poinformowała, że zamawia blisko 430 Airbusów, wartych łącznie prawie 50 mld USD. To rekord – nigdy wcześniej w historii Airbusa nie zamówiono jednostkowo tylu samolotów.

Dlaczego jest to ważne z punktu widzenia polskiego podróżnika? Cóż, może to oznaczać drastyczny wzrost liczby maszyn z rodziny A320neo, pomalowanych w barwy… Wizz Air, na polskim niebie.

Firma Indigo Partners ma udziały m.in. w Wizz Air, Volaris, Frontier Airlines czy JetSmart. Nowe samoloty będą dostarczone do poszczególnych linii lotniczych.

Przedstawiciele Airbusa poinformowali, że 146 samolotów trafi do Wizz Air, 134 zasili flotę Frontier Airlines, 80 trafi do Volaris, a 70 będzie latać w barwach JetSmart. Dostawy rozpoczną się w 2022 roku. Większość samolotów zostanie dostarczona w 2025 i 2026 roku.

Zmiany, zmiany, zmiany?

Ciekawym faktem w odniesieniu do informacji o rekordowym zamówieniu jest to, że kierowany przez Billa Franke amerykański fundusz Indigo Partners w czerwcu poinformował o… zamiarze sprzedaży 18,7 proc. swego udziału w Wizz Air. Pisaliśmy o tym na naszych łamach, opisując Indigo Partners i ich kontrowersyjnego szefa.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Tak szybki rozwój może też być przyczyną poważnych kłopotów czy też być tzw. gwożdziem do trumny Dlaczego: oni tych samolotów nie kupują za żywą gotówkę TYLKO je "leasingują" czy w innej formie opłacają z bieżącej działalności a tu przy tak szybkim rozwoje może być różnie "Wizz Air, największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłosiła dziś podpisanie umowy z CDB Leasing (należącej do China Development Bank) na finansowanie sześciu samolotów typu Airbus A321ceo. Wizz Air planuje odbiór dwóch maszyn typu A321s jeszcze w tym roku.CDB Leasing jest firmą z siedzibą w Shenzhen w Chinach"
gorny77, 15 listopada 2017, 10:14 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Szkoda gotówki :-) Nawet mój kolega, który prowadzi mały biznes sprzedał auto odzyskując kilkanaście tys pln i wziął inne w leasing. To się po prostu opłaca. To samo z flotami biznesowymi i znaczną częścią ciężarówek.
cichyy, 15 listopada 2017, 10:39 | odpowiedz
Avatar użytkownika
I też nie piszę, że jest to złe, ale przy tej wysokości rat może być niebezpieczne dla firmy przy jakiś zawirowaniach na rynku lotniczym czy finansowym TYLKO TYLE, a teraz można minusować :)
gorny77, 15 listopada 2017, 11:49 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »