Fly4free.pl

160 lotów z i do Włoch z Polski odwołanych – jest lista tras! Wizz Air daje… dziwne alternatywy

Foto: Ludmila / Shutterstock

Cięcia połączeń dotkną w sumie 16 tras z naszego kraju. Na liście są połączenia z Gdańska, Krakowa, Warszawy, Katowic i Wrocławia. Sprawa jest dość ciekawa, bo Wizz Air proponuje pasażerom odwołanych rejsów… bardzo ciekawe alternatywy.

O odwołaniu przez Wizz Aira mnóstwa tras z Włoch pisaliśmy na naszych łamach rano. Ostatecznie przewoźnik tuż po godz. 15 przesłał do mediów w Polsce oficjalny komunikat, w którym informuje, że

“(…) ze względu na malejące zainteresowanie połączeniami na włoskich trasach spowodowane wybuchem epidemii wirusa COVID-19, zmienił harmonogram lotów odwołując znaczną liczbę rejsów na określonych trasach do Włoch między 11 marca a 2 kwietnia 2020 r. Całkowita przepustowość na włoskich trasach w tym okresie została zmniejszona o około 60%. Dotychczasowy harmonogram częstotliwości lotów zostanie przywrócony po 2 kwietnia 2020 r.”

W sumie Wizz Air odwołał w tym okresie ponad 80 lotów z Polski do Włoch, czyli w sumie – 160 lotów powrotnych.

Lista tras, których dotyczą zmiany, prezentuje się następująco.

Foto: Wizz Air

Widzimy więc, że cięcia są dość drastyczne. Trudno się jednak dziwić, bo z powodu koronawirusa zainteresowanie lotami do Włoch spadło drastycznie. W „Dzienniku Zachodnim” czytamy, że na niektórych trasach z Katowic w samolocie zdarzało się po 80 pasażerów, choć zdarzały się również znacznie słabsze „wyniki”.

Jednak znacznie ciekawsza jest druga część komunikatu Wizz Aira.

Wizz Air samolot
Foto: Agnihotri / Shutterstock

Alternatywne trasy Wizz Aira są... dość dziwne

Ciekawszym wątkiem jest jednak, to co pojawia się dalej w komunikacie węgierskiej linii. Co w nim znajdziemy?

Rezerwacje zostają automatycznie zmienione na połączenie na innej trasie w możliwie najbliższym terminie, o czym pasażerowie będą informowani nie później niż 14 dni przed pierwotną datą lotu. Klienci, którzy dokonali rezerwacji bezpośrednio na stronie wizzair.com lub w aplikacji mobilnej linii lotniczej, otrzymają powiadomienie pocztą elektroniczną, w którym zaoferowana zostanie im bezpłatna zmiana rezerwacji, pełny zwrot kosztów lub zwrot 120% pierwotnej wartości rezerwacji na konto Wizz Air.

Tyle komunikatu. Brzmi super, jednak problem w tym, że Wizz Air oferuje dość… ciekawe alternatywne połączenia. Weźmy na przykład lot z Krakowa do Rzymu jednego z naszych czytelników. Wylatuje on 26 marca według rozkładu, ale powrót ma zaplanowany 28 marca już… z lotniska Londyn Luton.

Foto: Wizz Air

Albo analogiczna trasa z Warszawy do Katanii i powrót… także przez Londyn. Nie wspominając już o takich kwiatkach jak wylot do Włoch i powrót… pół godziny po wylądowaniu, tym samym samolotem.

Foto: Wizz Air
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
A czy ktoś z Was już anulował może rezerwację i otrzymał fakturę korygującą? Anulowałam loty w obie strony, a fakturę otrzymałam tylko na lot wychodzący Warszawa - Bari.
jorge, 27 lutego 2020, 18:32 | odpowiedz
Ja też chcę zmianę lotów . Mi każą lecieć nie można się z nimi dogac . Mam lot w niedzielę ....może coś wymyślą
edy, 27 lutego 2020, 23:41 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Ja dostałam jeszcze ciekawsza propozycje - wylot bez zmian 10.03, powrót ................ 10 marca  
alepio, 27 lutego 2020, 23:58 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Nie wiem co mnie skusiło żeby lecieć tymi liniami . W du... Mają wszystko . Ja nie dostałam żadne propozycji . Czy ci co lecą do 10 marca jest bezpiecznie a ci po 10 już nie . Nie wspominając o ich rozwiazaniach. Niech wrócą ludziom kasę i każdy napewno sobie znajdzie alternatywę. A tak robią sobiesami pod górkę  i nie dość że nie są dobrą linia lotnicza to będzie jeszcze gorzej .  Ja  chcialab zmianę lotu np na kwiecień maj...... Z nimi nie ma szans 
edy, 28 lutego 2020, 6:40 | odpowiedz
Avatar użytkownika
a gdzie masz lot? ja też mam 10 marca ale mi nic nie przysłali i też chciałabym aby tego lotu najlepiej nie było :( 
alepio Ja dostałam jeszcze ciekawsza propozycje - wylot bez zmian 10.03, powrót ................ 10 marca  
jaaaaaa, 28 lutego 2020, 9:14 | odpowiedz
Avatar użytkownika
zrobili dlatego od 11 marca bo zaczeli odwoływać loty 26 lutego a to równo 14 dni przed planowanym odlotem - nie chcą żeby ludzie o odszkodowania wystąpili. Najgorsze to że nie ma możliwości się dogadać …..
jaaaaaa, 28 lutego 2020, 9:17 | odpowiedz
Avatar użytkownika
ale anulowałaś lot po tym jak ci dali info że odwołują? 
jorge A czy ktoś z Was już anulował może rezerwację i otrzymał fakturę korygującą? Anulowałam loty w obie strony, a fakturę otrzymałam tylko na lot wychodzący Warszawa - Bari.
jaaaaaa, 28 lutego 2020, 10:55 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Miałam lot do Katanii.  Nie wspomnę, że kasa za noclegi mi przepadnie bo miałam ofertę bezzwrotną. 
jaaaaaa a gdzie masz lot? ja też mam 10 marca ale mi nic nie przysłali i też chciałabym aby tego lotu najlepiej nie było :( 
alepio Ja dostałam jeszcze ciekawsza propozycje - wylot bez zmian 10.03, powrót ................ 10 marca  
alepio, 28 lutego 2020, 12:12 | odpowiedz
Rzym... I co mam zrobić . Lot nie odwołany nie chcą zmienić daty.... 
alepio Miałam lot do Katanii.  Nie wspomnę, że kasa za noclegi mi przepadnie bo miałam ofertę bezzwrotną. 
jaaaaaa a gdzie masz lot? ja też mam 10 marca ale mi nic nie przysłali i też chciałabym aby tego lotu najlepiej nie było :( 
alepio Ja dostałam jeszcze ciekawsza propozycje - wylot bez zmian 10.03, powrót ................ 10 marca  
edy, 29 lutego 2020, 11:32 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Ryainar do tej pory nic nie robi, coraz bardziej traci się zaufanie, jesli w takim sposób podchodzą do klienta, to coś jest chyba nie tak...
Edith42, 29 lutego 2020, 14:13 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »