Fly4free.pl

Wiosenna wycieczka do Florencji za 144 PLN. Loty z Katowic + przejazdy

144 PLN
Oferta wyprzedana
florencja panorama miasta
Zamów powiadomienia o takich ofertach
Foto: Catarina Belova / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Aktualnie nie dolecicie na pokładzie tanich linii lotniczych bezpośrednio z Polski do Florencji. Polecam wam skorzystać z lotów do Bolonii i autobusem pojechać do stolicy Toskanii – to tylko półtorej godziny drogi.

Proponuję wam udać się do Włoch w dniach 27-30 marca. Na wycieczkę polecicie w okołoweekendowym terminie (piątek-poniedziałek) na pokładzie samolotu linii Ryanair. Podróż z bagażem podręcznym? Bez obaw, podpowiadamy jak się odpowiednio spakować.

Do Florencji pojedziecie autobusem przewoźnika Flixbus. Podróż powinna zająć około 1h 30min. Dostępnych jest dużo dat i godzin przejazdów – sami możecie dopasować je do waszego planu wycieczki. Może macie ochotę zostać jeden dzień w Bolonii? Żaden problem!

Termin podróży: marzec
Linia lotnicza: Ryanair
Bagaż: podręczny

Hotel212 PLN/noc

We Florencji polecam wam zatrzymać się w 4* Diana Park Hotel, który mieści się w dziewiętnastowiecznym budynku, przy kościele Madonna delle Tosse.

zarezerwuj hotel we florencji

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Jakie atrakcje zobaczyć we Florencji?

Zwiedzanie stolicy Toskanii proponuje rozpocząć od jej charakterystycznej budowli, czyli katedry Duomo Santa Maria del Fiore. To jedna z najpiękniejszych budynków sakralnych w Europie. Kolejnym symbolem Florencji jest Pałac Vecchio z sąsiadującymi: fontanną z rzeźbą Cherubina z delfinem i fontanną Neptuna.

Polecam odwiedzić słynną Galerię Uffizi. Znajdziecie tam liczne arcydzieła, m.in Madonnę (Giotta), Narodziny Wenus (Boticcellego) czy Świętą Rodzinę (Michała Anioła). Bilety warto zarezerwować przez internet – zaoszczędzicie sporo czasu, nie będziecie musieli stać w długiej kolejce do kas. Ceny biletów zaczynają się od 12 EUR.

Toskania od kuchni? Musicie spróbować Panini La Bomba z pikantnym salami, serem pecorino i suszonymi pomidorami, a także Springtime z szynką parmeńską, mozzarellą di buffala, świeżymi pomidorami i pesto. Nie zapomnijcie o pizzy! Najlepszą zjecie w Gustarium.

florencja katedra
Foto: waku / Shutterstock
florencja ulice
Foto: Catarina Belova / Shutterstock
florencja panorama miasta
Foto: Dennis van de Water / Shutterstock
Przydatne informacje
  • Chcecie dowiedzieć się więcej o Florencji? Odwiedźcie nasze forum.

  • Podróż z bagażem podręcznym? Bez obaw, podpowiadamy jak się odpowiednio spakować.

  • Pojedyncze bilety na komunikację miejską we Florencji kosztują 1,50 EUR i są ważne przez 90 minut.

  • Nie zapomnijcie o Revolucie! Płacąc we Włoszech wielowalutową kartą nie stracicie na przewalutowaniach.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

  • Wynajmijcie XOXO WiFi aby cieszyć się tanim i bezpiecznym Internetem w czasie podróży. Bez roamingu, zawsze z najlepszym zasięgiem.

Misją Fly4free.pl jest przedstawienie Ci najlepszych ofert podróży. Zaplanujesz je samodzielnie korzystając z linków w tekstach. Niektóre z odsyłaczy prowadzą do naszych partnerów reklamowych. Ceny w ofertach są aktualne w chwili publikacji. Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o najnowszych ofertach załóż konto Fly4free.pl i zamów powiadomienia.
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »