Fly4free.pl

Wielka Brytania znosi testy także dla niezaszczepionych. Wjazd wreszcie bez żadnych obostrzeń!

londyn
Foto: Maxim Melnikov / Unsplash
Już od 18 marca, obcokrajowcy przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii i Brytyjczycy wracający do kraju nie będą musieli martwić się koniecznością wykonywania testów – nawet, jeśli nie są osobami zaszczepionymi. To wielka zmiana, bowiem Wielka Brytania przez długi czas miała jedne z najbardziej restrykcyjnych zasad w Europie.

O decyzji Wielkiej Brytanii poinformował Grant Shapps, tamtejszy minister transportu. Zgodnie z jego zapowiedzią już w piątek, 18 marca znikną wszystkie obostrzenia wjazdowe. To świetna wiadomość szczególnie dla osób, które nie mogły lub nie chciały się zaszczepić, a także dla ozdrowieńców, bowiem zwalnia ich to z obowiązku zrobienia aż dwóch testów.

Przypomnijmy, że po pierwszym poważnym luzowaniu zasad, które miało miejsce 11 lutego, osoby w pełni zaszczepione nie musiały już robić żadnych testów. Te zostały jednak utrzymane zarówno dla ozdrowieńców jak i osób niezaszczepionych – jeden test przed wyjazdem i drugi najpóźniej w 2. dniu pobytu w Anglii. Teraz wszystkie te obostrzenia znikają.

Od piątku zarówno osoby zaszczepione, jak i ozdrowieńcy i niezaszczepieni nie muszą już martwić się żadnymi obostrzeniami. Znika również uciążliwy i wielostronicowy formularz lokalizacji pasażera.

– Wszystkie wymogi podróżne, w tym formularz lokalizacji pasażera i testy dla wszystkich przylatujących, zostaną zniesione w przypadku podróży do Wielkiej Brytanii od godz. 4 rano 18 marca. Zmiany te są możliwe dzięki programowi szczepień i oznaczają większą swobodę przed świętami wielkanocnymi – poinformował Shapps.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Anglia wielki plus a rząd Polandii obmyśla jaki przekaz zrobić dla covidian bo przecież też trzeba zakończyć covidową zabawę a poszczepieni wyborcy jedynej i słusznej partii gotowi się jeszcze obrazić , że wszystkich chcą zrównać(heh)
Semen6969, 15 marca 2022, 16:26 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »