Fly4free.pl

Od dziś do Anglii bez testów i kwarantanny. Przypominamy, co się zmienia

londyn stansted
Foto: Christian Mueller / Shutterstock
Już dziś zaczęły obowiązywać nowe zasady wjazdu do Anglii. W związku z tym osoby zaszczepione mogą już wjechać do tego kraju bez żadnych problemów. Dla osób niezaszczepionych zniesiono natomiast kwarantannę i jeden z testów.

Do tej pory wjazd do Anglii wiązał się z obowiązkowymi testami. Osoby zaszczepione musiały zrobić jeden test najpóźniej w 2. dniu pobytu w kraju. Osoby niezaszczepione były w dużo gorszej sytuacji. Musiały bowiem zrobić test przed wyjazdem i drugi najpóźniej w 2. dniu pobytu. Dodatkowo obowiązywała ich 10-dniowa kwarantanna, w trakcie której musieli wykonać kolejny test (w 8. dniu). Teraz jednak sporo się zmienia.

Zgodnie z zapowiedziami rządu i informacjami, które przekazaliśmy wam już kilka tygodni temu, Anglia poluzowała zasady wjazdowe.

– To przełomowa zmiana dla podróży międzynarodowych – ocenił Grant Shapps, sekretarz ds. transportu.

Osoby zaszczepione nie muszą już robić żadnych testów, a osoby niezaszczepione muszą zrobić jeden test przed wylotem i jeden najpóźniej w 2. dniu pobytu. Znika obowiązkowa kwarantanna.

Warto jednak pamiętać, że w Anglii ozdrowieńcy są traktowani tak samo jak osoby niezaszczepione. Sam fakt, przechorowania COVID-19 nie kwalifikuje nad do złagodzonych obostrzeń. Oczywiście ozdrowieńcy, którzy są już w pełni zaszczepieni, również nie muszą się martwić testami.

Zasady zaczęły obowiązywać dziś o godzinie 4 rano. Wszyscy pasażerowie powinni jednak pamiętać o obowiązku wypełnienia formularza wjazdowego.

Jak wylicza The Independent, firmy testujące zarobiły dotąd 60 mln GBP, dzięki utrzymywanym przez długie miesiąc obostrzeniom.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Czy wie ktoś, jak jest w końcu z kwarantanną po powrocie spoza Schengen dla zaszczepionych? Bo chyba jednak wciąż obowiązuje... https://www.gov.pl/web/koronawirus/przyjazd-do-polski-spoza-strefy-schengen
Ursyn, 11 lutego 2022, 13:48 | odpowiedz
Jaki kraj takie przepisy :D
Ursyn Czy wie ktoś, jak jest w końcu z kwarantanną po powrocie spoza Schengen dla zaszczepionych? Bo chyba jednak wciąż obowiązuje... https://www.gov.pl/web/koronawirus/przyjazd-do-polski-spoza-strefy-schengen
rafal525_63, 12 lutego 2022, 19:49 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »