Fly4free.pl

Przedłużony weekend na Łotwie za 190 PLN! Piękna Ryga, średniowieczne zamki i tajemniczy Park Narodowy Gauja. Loty z Warszawy + samochód

190 PLN
Oferta wyprzedana
łotwa
Zamów powiadomienia o takich ofertach
Foto: ronstik / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Szukacie inspiracji na weekendowy wypad? Polecam skorzystać z atrakcyjnych cen lotów do Rygi i odwiedzić Łotwę! Znajdziecie tam malowniczą stolicę ze wspaniałą starówką, tajemnicze zamki z czasów średniowiecza i największy park republik bałtyckich.

Na wycieczkę udacie się na pokładzie samolotu linii lotniczej Ryanair z lotniska w Modlinie. Do Rygi polecicie 4 listopada. Powrót zaplanowany jest na 7 listopada. Zwróćcie uwagę, że w cenie wliczony jest tylko bagaż podręczny. Jeśli macie problemy ze spakowaniem się, koniecznie przeczytajcie nasz poradnik!

Na miejscu rekomenduję wypożyczenie samochodu, który ułatwi wam poruszanie się po atrakcjach Łotwy. Dzięki niemu szybko i wygodnie dostaniecie się do zamków, a także do Parku Narodowego Gauja.

Ryga – Park Narodowy Gauja – Cesis – Sigulda – Ryga

Termin podróży: 4-7 listopada
Linie lotnicze: Ryanair
Bagaż: podręczny
Samochód: Toyota Yaris lub podobny model

Za loty w dwie strony i wynajem auta zapłacicie 190 PLN za osobę, przy 2 podróżujących.

Hotelod 143 PLN/2 osoby/noc

Polecam wam zatrzymać się w 3* Primo Hotel w Rydze. W cenę wliczone są śniadania. Do waszej dyspozycji będzie darmowy parking oraz pokoje o wysokim standardzie. Obiekt będzie świetną bazą wypadową do zwiedzania stolicy oraz okolic.

zarezerwuj hotel

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

W pobliżu Parku Narodowego Gauja rekomenduję pobyt w 3* hotelu Tigra. Obiekt jest świetnie zlokalizowany. Poza tym zapewnia bezpłatne śniadania oraz dostęp do Wi-Fi.

zarezerwuj hotel

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

W okolicy średniowiecznych zamków proponuję wam nocleg w doskonale ocenianym Hotelu Sigulda, który położony jest w centrum miasteczka.  Obiekt charakteryzuje się oryginalnym wykończeniem i bogatym wyposażeniem.

zarezerwuj hotel

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Samochód254 PLN/2 osoby

Na lotnisku wynajmijcie samochód, który ułatwi wam poruszanie się po Łotwie. Za wypożyczenie Toyoty Yaris lub podobnego modelu zapłacicie 127 PLN/osobę.

zarezerwuj auto

Jak zorganizować wyjazd na Łotwę?

Przede wszystkim musicie poznać wspaniałe miasto, jakim jest Ryga. Starówka stolicy wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zobaczycie na niej miejscową wizytówkę, czyli plac Ratuszowy z pomnikiem Rolanda i dwiema zabytkowymi kamienicami: Domem Wagi i Domem Bractwa Czarnogłowych. Innym charakterystycznym miejscem na mapie Rygi jest Pomnik Wolności.

Będąc na Łotwie, nie możecie pominąć wizyty w Parku Narodowym Gauja, który jest największym parkiem republik bałtyckich. Znajduje się w nim ogromna ilość szlaków pieszych i rowerowych. Spotkacie tam kilkaset gatunków grzybów, gęste, dziewicze lasy, a także strome klify z piaskowca. Przy odpowiednich warunkach atmosferycznych możecie również przepłynąć się rzeką Gauja.

Na terenie parku znajdziecie też średniowieczne zamki. Warto odwiedzić obiekty w Turaidzie, Siguldzie i Krimuldzie. Warownie połączone są ze sobą szlakami spacerowymi. Możecie skorzystać z gondolowej kolejki linowej. Ponadto zobaczcie zamek z ponad 800-letnią historią. Forteca w Cesis jest doskonale zachowana i była drugim co do wielkości obiektem w dawnych Inflantach. Na jej terenie znajduje się również pomnik Lenina.

ryga
Foto: Olesya Kuznetsova / Shutterstock
Foto: Aleksandrs Muiznieks / Shutterstock
Foto: Tanya Keisha / Shutterstock
Przydatne informacje
  • Osoby posiadające Unijny Certyfikat Covid zwolnione są z obowiązkowej kwarantanny. Zaszczepieni nie muszą też wykonywać testu przed podróżą i po wjeździe na teren Łotwy.

  • Na powracających do kraju czeka przymusowa kwarantanna. Jeżeli nie uśmiecha się wam siedzieć w domu, będziecie musieli wykonać test i przedstawić negatywny wynik na obecność SARS-CoV-2. Kwarantanna nie dotyczy osób, które zostały w pełni zaszczepione.

  • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

  • Rozważacie inny kierunek podróży? Sprawdźcie w naszej wyszukiwarce obostrzeń dokąd i na jakich zasadach możecie jechać.

  • 0 PLN za ubezpieczenie Rezygnacja z Podróży i inne sprytne rozwiązania dla kochających podróże? Zobaczcie kartę Otwartą na Świat. Advertisement

Misją Fly4free.pl jest przedstawienie Ci najlepszych ofert podróży. Zaplanujesz je samodzielnie korzystając z linków w tekstach. Niektóre z odsyłaczy prowadzą do naszych partnerów reklamowych. Ceny w ofertach są aktualne w chwili publikacji. Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o najnowszych ofertach załóż konto Fly4free.pl i zamów powiadomienia.
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »