Fly4free.pl

Wakacyjny weekend na pustyni Wadi Rum za 475 PLN. W cenie loty do Jordanii z Warszawy, auto + noclegi

475 PLN
Oferta wyprzedana
Foto: sc2022 / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:
Gotowi na podróż z prawdziwego zdarzenia? Rozpocznijcie tegoroczny sezon wakacyjny wycieczką na Bliski Wschód – do Jordanii. Spędźcie weekend w miejscu prosto z Marsa – na pustyni Wadi Rum, gdzie czeka was mnóstwo niesamowitych atrakcji: od safari po… sandboarding!

Do Ammanu polecicie w pierwszy dzień kalendarzowych wakacji, 24 czerwca (piątek) z lotniska w Modlinie. Na miejscu wypożyczycie auto, które ułatwi wam wyjazd na pustynię Wadi Rum. W Jordanii zostaniecie do 27 czerwca (poniedziałek), po czym wrócicie do Polski. Podróżować będziecie na pokładzie samolotu linii lotniczej Ryanair.

Na pustyni rekomenduję wam osobiście przetestowane zakwaterowanie w Wadi Rum Quiet Village Camp. Na miejscu spodziewajcie się wielu atrakcji oferowanych przez Beduinów w świetnych cenach. W Ammanie natomiast wybrałam dla was hotel Layaali, który położony jest obok największych atrakcji miasta.

Realizując moją propozycję okołoweekendowej wycieczki do Jordanii nie będziecie potrzebowali JordanPass’u. W tym przypadku taniej wyjdzie wam zakupić wizę na lotnisku (40 JOD/osoba) oraz wstęp na Wadi Rum (5 JOD/osoba). Jeżeli jednak planujecie zobaczyć więcej, przykładowo również Petrę – wtedy koniecznie zaopatrzcie się we wspomniany JordanPass. Jej koszt to 70 JOD.

Termin podróży: 24 – 27 czerwca
Wylot z: Warszawy
Linia lotnicza: Ryanair
Bagaż: podręczny
Samochód: Citroen C1 lub podobny model

Za loty w dwie strony, noclegi i wynajem auta zapłacicie 475 PLN za osobę, przy 2 podróżnych.

Hotel 301 PLN/2 osoby/pobyt

Na pustyni polecam wam osobiście przetestowany Wadi Rum Quiet Village Camp, który nie tylko zapewnia komfortowe warunki zakwaterowania (bardzo wygodne łóżka!), ale również oferuje wiele atrakcji. Całodniowa wycieczka safari, wielbłądy i… sandboarding po pustynnym piasku! Co więcej, w cenę pobytu wliczone są smaczne śniadania.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Ostatnią noc rekomenduję wam spędzić w stolicy kraju z uwagi na poranny lot powrotny do Polski. Layaali Amman to hotel położony naprzeciwko słynnego Teatru Rzymskiego. Oferuje on komfortowe, klimatyzowane pokoje oraz przepyszne śniadanie wliczone w cenę pobytu.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Samochód 341 PLN/pobyt/2 osoby

Na lotnisku w Ammanie polecam wam wypożyczenie samochodu. To najwygodniejszy sposób, aby dostać się na południe kraju – na pustynię Wadi Rum.

Przydatne informacje
  • Teraz jest idealny czas, by zobaczyć Wadi Rum. Jordania znosi obowiązkowe testy PCR dla turystów!
  • Zaszczepieni i ozdrowieńcy po powrocie z UE/Schengen/Turcji nie muszą wykonywać testu. Natomiast przy podróży z innych krajów są kierowani na 7-dniową kwarantannę, z której zwalnia test. Niezaszczepieni trafiają na kwarantannę (z której zwalnia test), wracając z dowolnego miejsca.
  • Podczas wycieczki planujecie zobaczyć również Petrę? W takim przypadku polecam zakupić JordanPass – dzięki niemu sporo zaoszczędzicie odwiedzając tamtejsze atrakcje oraz nie poniesiecie kosztów wizy wjazdowej do tego kraju!
  • Więcej na temat aktualnych obostrzeń w Jordanii przeczytacie tutaj.
  • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.
  • Rozważacie inny kierunek podróży? Sprawdźcie w naszej wyszukiwarce obostrzeń dokąd i na jakich zasadach możecie jechać.
  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.
  • Niech Twoje wakacje będą pełne wrażeń! Sprawdź szeroką ofertę atrakcji i wycieczek fakultatywnych TUI.
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Jadąc z Ammanu tylko na Wadi Rum warto zahaczyć o Akabę, która jest strefa bezwizowa, by uniknąć opłaty wizowej 40 JOD. Na lotnisku w Ammanie wystarczy powiedzieć, że chcemy darmowa wizę do Akaby. Celnicy mogą prosić o potwierdzenie rezerwacji hotelu albo tylko spytają gdzie się zatrzymujecie. Następnie w ciagu 48 h należy pojawić sie w biurze ASEZA w Akabie, gdzie dostaniemy kwit potwierdzający ze stawiliśmy sie w tym miescie. Przetestowalam ten sposób 2 razy i nie ma żadnego problemu.
MonikaEmWu, 15 marca 2022, 15:25 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »