Fly4free.pl

W kolejnym kraju będzie trudniej unikać haraczu Ryanaira

Od dziś w Irlandii zostanie wprowadzony Ryanair Cash Passport. To przedpłacona karta płatnicza sygnowana logo Ryanaira, zwalniająca z opłaty transakcyjnej pobieranej przy zakupie biletów na stronie Ryanair.com.Przeczytaj oficjalny komunikat Ryanaira >>W momencie wprowadzenia w danym kraju Ryanair Cash Passport przewoźnik blokuje możliwość bezprowizyjnego zakupu innymi kartami lotów rozpoczynających się z danego państwa. W Irlandii nastąpi to 1 marca. Taka sytuacja ma miejsce już w Wielkiej Brytanii i Włoszech.

Ryanair we wprowadzaniu do kolejnych państw swojej karty jest konsekwentny. Idzie to jednak wolniej, niż dwa miesiące temu na naszych łamach zapowiadała rzecznik irlandzkiej linii Katarzyna Gaborec. Ryanair Cash Passport miał się pojawić w Niemczech z końcem stycznia, a jeszcze w ubiegłym roku w Hiszpanii. W obu państwach usługa nie została jeszcze wprowadzona.

Obywatele polscy zamieszkali w Polsce nie mają obecnie możliwości nabycia Ryanair Cash Passport. Jak wyjaśnia Katarzyna Gaborec Ryanair Cash Passport może nabyć tylko rezydent kraju, w którym usługa jest obecnie dostępna.

Jeśli więc kupujemy bilety na stronie Ryanair.com, a nasza podróż rozpoczyna się w Wielkiej Brytanii, Włoszech lub od 1 marca – Irlandii, nie mamy możliwości uniknięcia haraczu pobieranego przez Ryanair.

Na szczęście w naszej społeczności forumowej znajdują się osoby mieszkające poza granicami Polski, które są gotowe pomóc z zakupie z wykorzystaniem swojej karty Ryanair Cash Passport. Więcej informacji znajdziecie na forum, w tym wątku.

Zanim zadacie pytanie o działanie Ryanair Cash Passport przeczytajcie:

Ryanair: trudniej unikać opłaty za płatność >>
Ryanair Cash Passport – co warto wiedzieć >>

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
"W Irlandii karta miała zacząć działać już w końcu stycznia. W tym państwie mamy więc do czynienia z miesięcznym poślizgiem." - chyba w sensie kalendarzowym, bo od końca stycznia dzielą nas "aż" 4 dni...
man4business, 4 lutego 2012, 14:06 | odpowiedz
Nie śledziłem dokładnie informacji i ostatnio się mocno zdziwiłem, gdy chcąc kupić lot zaczynający się w Rzymie, naliczyło mi haracz. Takie gagatki :/
jasiustasiu, 4 lutego 2012, 15:26 | odpowiedz
Karta w Irlandii miała wejść z dniem 31 stycznia. Wejdzie 1 marca. Jak dla mnie to miesiąc opóźnienia.
Ewelina, 4 lutego 2012, 16:44 | odpowiedz
Ewelina, mylisz sie. Cash Passport JUZ jest wprowadzony w Irlandii, karte mozna zamawiac. ("today launched" - cytat ze strony Ryanaira) Od 1 marca natomiast zostanie zablokowana mozliwosc bezharaczowego zakupu innymi MC prepaidami. Przeczytaj jeszcze raz dokladnie wiadomosc na stronie Ryanaira. ;-)
Stefan, 4 lutego 2012, 20:01 | odpowiedz
Z irlandzka karta problem pojawil sie juz podczas zamawiania. Na stronie jest napisane, ze karte moze zamowic kazdy irlandzki rezydent powyzej 18-go roku zycia. Niestety bez paszportu irlandzkiego sie nie obejdzie. W chwili obecnej czekam na odpowiedz jak zamowic ta karte bez paszportu. Dodatkowo pobieraja oplate 3 euro za wplacenie srodkow. Z karta w funtach nie ma takich problemow.
RCP, 5 lutego 2012, 22:25 | odpowiedz
Oto odpowiedz Ryana w kwestii rezydent w Irlandii bez irlandzkiego paszportu... Dear Sir/Madam, Thank you for your email and enquiry. At present we are only accepting applications made online from Irish residents holding an Irish passport. This is due to our legal requirements to check your identity and the methods available online to do this. We are looking at paper based alternatives to accept applications from Irish residents holding different passports in the future. Should this be possible we shall be in touch. Yours sincerely Card Services Customer Services Administrator | Business Operations Access Prepaid Worldwide Worldwide House | Thorpe Wood | Peterborough | PE3 6SB Tel +44 (0) 1733 457 300 | Fax +44 (0) 1733 502 370 E-mail cardservices@travelex.com Web www.cashpassport.com A MasterCard Business
Michu, 8 lutego 2012, 8:58 | odpowiedz
Napisalem do nich mejla, kto ich reguluje i napisali ze przekazali sprawe do odpowiedniego dzialu. Nic przez tydzien nie przyszlo. w zwiazku z tym wysylam skarge do Financial Ombudsman w IE. http://www.financialombudsman.ie/making-a-complaint/FSOB-Complaint-Form2011.pdf Jesli wiecej z was napisze skarge, otworza karty dla rezydentow. Weryfikacja dokonuje sie przez WorldCheck, a PL paszporty tam dzialaja No wiec kto z was jeszcze wysle, by potraktowali to priorytetowo? Pozdr
idziemynaryby, 13 marca 2012, 12:26 | odpowiedz
click here for the top no appraisal refinance available
Home, 17 maja 2015, 21:56 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »