Fly4free.pl

Vancouver z Berlina od 1671 PLN (również na majówkę i wakacje). Wyprawa mini-kamperem jako jedna z możliwości zwiedzania

1671 PLN
Oferta nieaktualna
jezioro w kanadzie
Zamów powiadomienia o takich ofertach
Foto: karamysh / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Zaplanujcie urlop na zachodnim wybrzeżu Ameryki Północnej. Kolumbia Brytyjska i Alberta to jedne z piękniejszych prowincji Kanady. Proponuję Wam bilety lotnicze do Vancouver i niesamowitą podróż wynajętym mini-kamperem, który pozwoli dotrzeć do parku narodowego Jasper, Tofino i wielu innych malowniczych miejsc.

Wybieracie majówkę? Wasza przygoda w „kraju Klonowego Liścia” potrwa 11 dni, począwszy od 24 kwietnia. Do Vancouver polecicie na pokładzie samolotu linii KLM / Delta, rozpoczynając podróż niedaleko naszej zachodniej granicy. Po drodze do Kanady czekają was przesiadki na lotnisku w Amsterdamie, Paryżu lub Kanadzie (gwarantowane przez przewoźnika). Zabierzecie ze sobą bagaż podręczny oraz jeden przedmiot osobisty.

Pierwszą noc po przylocie spędzicie w hotelu Barclay, a od 25 kwietnia do 5 maja proponuję wam niesamowitą przygodę, czyli wypożyczenie specjalnego mini-kampera (campervan), który stanie się Waszym domem na cały pobyt. Więcej szczegółów na ten temat napiszę w dalszej części tekstu.

Nie zapomnijcie wyrobić sobie eTA (Elektroniczna Autoryzacja Podróży), która jest wymagana podczas podróży do Kanady. Dokument otrzymacie składając wniosek przez internet, jego koszt to 7 CAD (ok. 21 PLN).

Termin podróży: kwiecień-lipiec
Linia lotnicza: KLM/Delta
Bagaż: podręczny

Hotel195 PLN/pokój/noc

Zatrzymajcie się na jedną noc w hotelu Barclay, który znajduje się w odległości 1 km od centrum Vancouver.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Samochód515 PLN/doba

Oto Wasz „dom na kółkach”, którym możecie przemierzać zachodnie prowincje Kanady. Proponowany przeze mnie mini-kamper jest wyposażony m.in. w kuchenkę do gotowania, stół, podwójne łóżko oraz miejsce do spania na dachu. W cenę wynajmu wliczone jest pełne ubezpieczenie oraz dzienny limit przejechanych mil, ustawiony na 200. Przy dwóch osobach podróżujących, każdy z was zapłaci tylko niecałe 260 PLN za dobę, a przy trzech osobach cena spadnie do 180 PLN za dzień.

Co robić w zachodniej Kanadzie?

Wypożyczając mini-kampera, cała zachodnia Kanada stoi przed Wami otworem. Zacznijcie jednak od zwiedzania jednego z najpiękniejszych miast świata, czyli Vancouver. Obowiązkowym miejscem, które należy zobaczyć, jest Totem Pole oraz park mostów wiszących – Capilano. Oglądanie totemów jest bezpłatne, natomiast słynny most wiszący to koszt 53.95 CAD za osobę (ok. 158 PLN). W mojej ocenie, jeżeli zależy Wam na utrzymaniu budżetu wyjazdu w ryzach, być może można lepiej spożytkować te pieniądze, wybierając się do centrum handlowego Tsawwassen Mills. Po zakupach (niektóre towary są w cenach znacznie niższych niż w Europie) zapewne będziecie potrzebowali nadać walizkę z bagażem 😉

Czas ruszać w drogę. Dom na kołach pozwoli Wam na pełną swobodę. Zajrzyjcie do Whistler, 121 km na północ od Vancouver – to właśnie tam odbyły się Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 2010 r. Oprócz wspaniałych tras widokowych nie przegapcie głównej atrakcji okolicy, czyli wiszącego mostu Cloudraker. Nie popełnijcie jednak takiego błędu, jak ja… i przed wjazdem na górę upewnijcie się, że most jest rozłożony!

Co jeszcze zobaczyć? Posiadając mini-kampera musicie przejechać słynną kanadyjską „jedynką” do Parku Narodowego Banff. To właśnie tam zajdziecie jeziora z lazurową wodą i inne cuda przyrody. Moraine, Louise, Peyto – każde z tych miejsc po prostu zachwyca.

Potrzebujecie inspiracji? Sporo przydanych informacji o tym rejonie Kanady znajdziecie w relacji na naszym forum.

whistler jezioro
Foto: Galyna Andrushko / Shutterstock
Banff droga
Foto: Min C. Chiu / Shutterstock
morain lake
Foto: Galyna Andrushko / Shutterstock
Przydatne informacje
  • W podróż do Kanady udacie się z jedną sztuką bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 55 x 35 x 25 cm oraz z jedną sztuką przedmiotu osobistego (mały plecak lub damska torebka) o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 15 cm.

  • Dojazd do Berlina to nie kłopot. Zapoznajcie się z naszymi wskazówkami jak tanio dostać się do stolicy Niemiec.

  • Co robić w Vancouver? Oto lista najlepszych atrakcji

  • Jeżeli jeszcze wam mało informacji o Kanadzie, to przeczytajcie relację naszego czytelnika: Wielka Kanadyjska Przygoda, czyli misiu, gdzie jesteś?!?

  • By nie trwonić pieniędzy na przewalutowania, proponuję wam zabrać w podróż wielowalutową kartę Revolut.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

  • Wynajmijcie XOXO WiFi aby cieszyć się tanim i bezpiecznym Internetem w czasie podróży. Bez roamingu, zawsze z najlepszym zasięgiem!

Misją Fly4free.pl jest przedstawienie Ci najlepszych ofert podróży. Zaplanujesz je samodzielnie korzystając z linków w tekstach. Niektóre z odsyłaczy prowadzą do naszych partnerów reklamowych. Ceny w ofertach są aktualne w chwili publikacji. Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o najnowszych ofertach załóż konto Fly4free.pl i zamów powiadomienia.
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »