Fly4free.pl

Koniec wiz do USA! Trump podpisał dokument przyjmujący Polskę do ruchu bezwizowego!

USA wiza
Foto: Borka Kiss / Shutterstock

Prezydent USA Donald Trump powiedział w piątek dziennikarzom, że podpisał zgodę na włączenie Polski do programu ruchu bezwizowego!

4 października na konferencji prasowej prezydent USA Donald Trump ogłosił dziennikarzom, że podpisał dokument, który przyjmuje Polskę do Visa Waiver Program. To oznacza, że Polacy nie będą potrzebować wiz, by udać się do Stanów Zjednoczonych. Zniesienie wiz do USA było kwestią czasu – kilka dni temu Onet podał, że po raz pierwszy w historii współczynnik odrzuceń wniosków wizowych do USA dla Polaków spadł poniżej 3 procent i wyniósł 2,8 proc. ogółu składanych wniosków. To najważniejszy punkt przy staraniu się o zniesienie wiz dla Polaków udających się do USA.

Wejście Polski do programu Visa Waiver oznacza, że obywatele naszego kraju będą mogli podróżować do Stanów Zjednoczonych w celach turystycznych lub biznesowych na okres 90 dni bez konieczności wcześniejszego uzyskania wizy.

***

W jaki sposób działa Visa Waiver Program, kto może (a kto nie) wjechać do USA bez konieczności posiadania wizy i jakie jeszcze zmiany czekają nas po zniesieniu wiz przez Stany Zjednoczone? Sprawdźcie w naszym tekście.

***

Na zniesienie wiz czekają też linie lotnicze, a przede wszystkim LOT. Kilka dni temu prezes Rafał Milczarski zapowiedział, że linia może wkrótce ogłosić kolejną trasę do USA z Warszawy. Sam przewoźnik szacuje zaś, że w przypadku zniesienia wiz, przyszłym roku jego oferowanie na trasach do Stanów Zjednoczonych może wzrosnąć nawet o 20 procent w skali roku.

Kiedy dokładnie wizy zostaną zniesione? Według nieoficjalnych informacji polskich mediów, może tak się stać nawet przed końcem tego roku.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
kurcze mam bilet na 30.12, aplikować po wizę?
opo, 23 września 2019, 23:14 | odpowiedz
ja bym aplikowal . Na 10 lat masz spokoj. I mozesz zostac na 180 dni a nie 90. 
opo kurcze mam bilet na 30.12, aplikować po wizę?
Artur Bzowski, 24 września 2019, 14:41 | odpowiedz
 A ja bym zaczekał do grudnia. Co jakiś czas sprawdź profilaktycznie na stronie ambasady/konsulatu, jaki jest czas oczekiwania na rozmowę, jeśli taka będzie konieczna w Twoim przypadku. Myślę, że trzy robocze tygodnie spokojnie wystarczą by to załatwić. Najdłużej schodzi z drukowaniem i wklejeniem promesy do paszportu, ale i to nie powinno trwać dłużej niż tydzień.
Hearsay, 24 września 2019, 16:46 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Ale to chyba nie dla wszystkich, bo gdzieś czytałem, że Ci, co byli w Iranie muszą się starać o wizę na starych zasadach. 
kawon30, 4 października 2019, 18:35 | odpowiedz
Tak, Iran, Libia, Afganistan, Korea Północna itp. po 2011 roku.
kawon30 Ale to chyba nie dla wszystkich, bo gdzieś czytałem, że Ci, co byli w Iranie muszą się starać o wizę na starych zasadach. 
paman, 4 października 2019, 19:40 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Ponadto nadal wizę - nawet w przypadku wyjazdu w celach turystycznych czy służbowych - będą musiały posiadać osoby, które po 1 marca 2011 r. przebywały na terenie Jemenu, Syrii, Sudanu, Somalii, Libii, Iraku, Iranu oraz Korei Północnej.Ciekawe czy wystarczy mieć czysty paszport i brak wiz (np. Iranu), czy jednak mają takie informacje w swoich systemach (bo np. Izrael u siebie odnotował na wjeździe).
b79, 4 października 2019, 19:44 | odpowiedz
 Nie czytaj tych durnych komentarzy. Wnioskuj normalnie o wize. To co pisza media ze niby jeszcze w tym roku to bzdura. Przepisy dotyczace ruchu bezwizowego wyraznie określaja ze po wpisaniu kraju do programu procedura realizacji trwa 4 miesiace od ogłoszenia przystapienia do programu
Hearsay  A ja bym zaczekał do grudnia. Co jakiś czas sprawdź profilaktycznie na stronie ambasady/konsulatu, jaki jest czas oczekiwania na rozmowę, jeśli taka będzie konieczna w Twoim przypadku. Myślę, że trzy robocze tygodnie spokojnie wystarczą by to załatwić. Najdłużej schodzi z drukowaniem i wklejeniem promesy do paszportu, ale i to nie powinno trwać dłużej niż tydzień.
Dawidgom, 4 października 2019, 23:59 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »