Fly4free.pl

Jedna z lepszych linii świata wraca do poziomu sprzed pandemii. Lada moment może nawet poprawić wynik

Foto: saiko3p / Shutterstock
Już w przyszłym roku Turkish Airlines spodziewa się notować lepsze wyniki niż przed pandemią. W czasie, gdy większość przewoźników tnie połączenia i liże metaforyczne rany w bitwie pod tytułem koronawirus, jest to z pewnością jeden z najlepszych rezultatów w branży.

Turkish Airlines uznawany jest za jedną z lepszych linii lotniczych świata (choć Skytrax ma na ten temat inne zdanie, przez co linia swego czasu „obraziła” się na ranking). Ale jak się okazuje jest też jedną z tych, które najlepiej radzą sobie z największym kryzysem w branży lotniczej.

Według danych przewoźnika w 2021 roku Turkish Airlines przewiózł w sumie 44,8 mln pasażerów w ramach 326 tys. lotów. Tureckie linie startowały więc średnio 893 razy dziennie. Load factor, czyli współczynnik zapełnienia miejsc w samolotach wyniósł 67,9 proc. Jest więc jeszcze trochę miejsca na poprawę sytuacji.

I właśnie to zamierza Turkish zrobić w najbliższym czasie. Linia przekonuje, że jeszcze w tym sezonie letnim wróci do poziomu sprzed pandemii, a najdalej w przyszłym roku przekroczy tamten wynik. Biorąc pod uwagę ogólnoświatową sytuację w branży lotniczej, taka prognoza jest świetną wiadomością. A przede wszystkim wielkim sukcesem przewoźnika.

– Turkish Airlines jest jednym z przewoźników, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w zeszłorocznym szczycie sezonu. Jeszcze w tym roku możemy osiągnąć lepsze wyniki, nawet w porównaniu do 2019 – powiedział Ilker Ayci, prezes Turkish Airlines w rozmowie z Reutersem.

Nie bez wpływu na taką sytuację pozostaje ekspansja Turkish Airlines. W tym roku linia znacząco zwiększy oferowanie to Stanów Zjednoczonych (76 proc. lotów więcej). W efekcie do USA odbywać się będzie średnio 19 lotów dziennie.

Przewoźnik podkreśla też, że jest bezkonkurencyjny, jeśli chodzi o liczbę krajów w swojej siatce połączeń. I faktycznie, tureckie linie latają do 128 krajów, w sumie obsługując aż 328 lotnisk na całym świecie.

Jeśli chodzi o Polskę, to Turkish Airlines obsługuje jedną sezonową trasę z lotniska Chopina do Antalyi, ale kilka miesięcy temu pojawiły się pierwsze informacje o tym, że mógłby latać również do Krakowa.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »