Fly4free.pl

Polacy korzystają z nowych zasad kwarantanny. Wakacje w Turcji hitem sprzedaży!

turcja
Foto: Seqoya / Shutterstock

Turcja ponownie pnie się w rankingu najpopularniejszych kierunków wśród Polaków. Ogłoszona w ubiegłym tygodniu decyzja rządu dotycząca braku obowiązkowej kwarantanny sprawiła, że biura podróży zauważyły znaczący wzrost zainteresowania tym kierunkiem.

Przypomnijmy, że 10 lipca zmieniły się zasady dla osób powracających do Polski z Turcji. Zamiast obligatoryjnej 10-dniowej kwarantanny, mogą wykonać test przed powrotem do kraju i zapomnieć o przykrym obowiązku.

 – Osoby, które nie mają certyfikatu, nie są w pełni zaszczepione, będą testowane po stronie Turcji  i wszystkie osoby, które są zdrowe, będą mogły przyjechać do Polski bez okresu 10-dniowej kwarantanny. Pozostałe osoby zostaną w Turcji, gdzie spędzą okres izolacji – mówił o zmianach Piotr Wawrzyk, wiceszef MSZ.

Efekt zmian? Turcja, która przez obowiązkową kwarantannę spadła nieco w rankingu najchętniej wybieranych przez Polaków miejsc, teraz ma szansę szybko awansować na wysoką pozycję.

– Od momentu ogłoszenia decyzji przez polski rząd klienci coraz częściej pytają o wakacje w Turcji, a zainteresowanie kierunkiem na portalu w porównaniu z innymi krajami wzrosło w weekend o 176 procent – wylicza Anna Podpora, kierownik produktu w Wakacje.pl.

Nagły zryw Polaków do rezerwowania wakacji w Turcji potwierdzają również same biura podróży.

– Faktycznie od weekendu zainteresowanie wyjazdami do Turcji wzrosło – mówi Maciej Szczechura z biura podróży Rainbow. – Natomiast zdecydowana większość wyjeżdżających obecnie na zagraniczne wakacje turystów jest już zaszczepiona. Szacujemy, że odsetek zaszczepionych jest ponad dwukrotnie wyższy wśród wyjeżdżających w stosunku do ogółu dorosłej populacji. Tych osób nie dotyczy rozporządzenie z końca czerwca, jak i obecna zmiana dotycząca Turcji. Osoby te wracają bowiem do kraju bez kwarantanny – podkreśla.

Oczywiście najchętniej Turcję wybierają rodziny z dziećmi. To kierunek, na którym oferta hoteli dedykowanych rodzinom jest najbardziej atrakcyjna.

– Turcja jest idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi. Najmłodsi nie tylko mogą spędzać czas na plaży i kąpać się w ciepłym morzu, ale też korzystać z wielu atrakcji, jakie oferują tamtejsze hotele. Mam na myśli aquaparki, które są wizytówką wielu resortów, ale też minikluby czy bogate programy animacyjne – wymienia Anna Podpora.

Nie bez znaczenia jest też stosunek jakości do ceny. W Turcji chętnie wybieramy bowiem hotele 4- i 5-cio gwiazdkowe.

Obecnie średni wydatek na wyjazd do Turcji to 8410 PLN za rezerwację, czyli 3003 PLN. Ale może być też znacznie taniej. Za wakacje w hotelu o standardzie 4 gwiazdek w formule ultra all inclusive zapłacimy co najmniej 1549 PLN, a przy 5 gwiazdkach 2057 PLN – wynika z wyliczeń wakacje.pl.

Warto też przypomnieć, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych zapewniło, że niedługo na listę krajów wyłączonych z obowiązkowej kwarantanny trafią także inne państwa, z którymi Polska podpisze specjalne umowy. Na razie jednak nie wiadomo, które konkretnie kierunki są brane pod uwagę.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
"Obecnie średni wydatek na wyjazd do Turcji to 8410 PLN za rezerwację, czyli 3003 PLN." o co chodzi? 
halczyn, 15 lipca 2021, 21:24 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »