Fly4free.pl

To już oficjalnie! Ethiopian Airlines poleci bezpośrednio do Warszawy

Foto: Foto: EQRoy / Shutterstock
Pogłoski i nieoficjalne informacje wreszcie stały się rzeczywistością. Lotnisko Chopina ogłosiło, że jeszcze tego lata, bezpośrednie loty do Warszawy z Addis Adeby, uruchomi Ethiopian Airlines.

O tym, że afrykańska linia przymierza się do otwarcia trasy do Polski pisaliśmy od dawna. W czerwcu 2023 pojawiły się pierwsze nieoficjalne informacje na temat negocjacji między linią, a lotniskiem. Później, pod koniec listopada Ethiopian oficjalnie to potwierdził, a w grudniu raport ACL wykazał, że etiopski przewoźnik, otrzymał 134 sloty.

Dzięki takiej decyzji może latać na tej trasie nawet 2-3 razy w tygodniu. Z naszych informacji wynikało wtedy, że nowe połączenie pojawi się w rozkładach od lipca 2024. Teraz wszystkie nasze doniesienia stały się już oficjalne.

Miło nam potwierdzić, że od sezonu LATO 2024 bezpośrednie połączenie z naszego lotniska do Addis Adeby uruchomią etiopskie linie lotnicze Ethiopian Airlines – przekazało lotnisko Chopina.

Loty będą realizowane na pokładzie Boeingów 787 Dreamliner. Na razie trasy nie ma jeszcze w systemie, więc na ceny – a co ważniejsze, na promocje – przyjdzie nam jeszcze nieco poczekać. Warto jednak zaznaczyć, że jest to pierwsza linia z Afryki, która będzie latać do stolicy naszego kraju bezpośrednio. Jest to także największa linia z tego kontynentu pod względem liczby przewożonych pasażerów (13,7 mln w zakończonym w lipcu 2023 r. minionym roku fiskalnym), floty (145 samolotów) i siatki połączeń (155 destynacji).

Etiopski przewoźnik liczy nie tylko, że przyciągnie turystów i pasażerów biznesowych do Etiopii, ale także, że stanie się dobrym centrum przesiadkowym do innych krajów Afryki i świata.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Etiopia nie jest zbyt bezpiecznym krajem: https://www.smartraveller.gov.au/destinations/africa/ethiopia większość to 'do not travel'.  Rząd nie panuje nad znaczną częścią terytorium.
jp1, 27 stycznia 2024, 23:38 | odpowiedz
Do autora : katastrofa lotnicza samolotu Boeing 737 MAX 8, należącego do linii lotniczych Ethiopian Airlines, do której doszło 10 marca 2019 w Etiopii we wschodniej Afryce. W wyniku katastrofy śmierć poniosło 157 osób (149 pasażerów i 8 członków załogi.Pisząc o najwiekszej linii itd moze dla dziennikarskiej dociekliwosci dobrze byloby dodac i te informację ?
DominikD, 28 stycznia 2024, 11:29 | odpowiedz
Każda większa linia lotnicza miała w swojej historii jakieś wypadki lub katastrofy. Czy podczas ogłaszania promocji w ramach Szalonej Środy redaktorzy portalu Fly4Free powinni dodawać informację o katastrofach lotniczych PLL LOT, np. w tej z roku 1980?Poza tym, katastrofa lotnicza o której piszesz nie miała nic wspólnego z samą linią lotniczą, a była wynikiem usterki w tym konkretnym modelu Boeinga, więc też nie wiem po co ktoś miałby o tym informować w tym wpisie, szczególnie że ta trasa będzie realizowana Dreamlinerem 
DominikD Do autora : katastrofa lotnicza samolotu Boeing 737 MAX 8, należącego do linii lotniczych Ethiopian Airlines, do której doszło 10 marca 2019 w Etiopii we wschodniej Afryce. W wyniku katastrofy śmierć poniosło 157 osób (149 pasażerów i 8 członków załogi.Pisząc o najwiekszej linii itd moze dla dziennikarskiej dociekliwosci dobrze byloby dodac i te informację ?
michal.marti, 28 stycznia 2024, 13:14 | odpowiedz
Tyle że tu nawalił Boeing (po raz kolejny zresztą - te drzwi co wypadły ostatnio to też Boeing) a nie Ethiopian.
DominikD Do autora : katastrofa lotnicza samolotu Boeing 737 MAX 8, należącego do linii lotniczych Ethiopian Airlines, do której doszło 10 marca 2019 w Etiopii we wschodniej Afryce. W wyniku katastrofy śmierć poniosło 157 osób (149 pasażerów i 8 członków załogi.Pisząc o najwiekszej linii itd moze dla dziennikarskiej dociekliwosci dobrze byloby dodac i te informację ?
jp1, 28 stycznia 2024, 20:34 | odpowiedz
Czy Ethiopian ma jakiś system powiadomień o promocjach? Obecna cena do AddisA to z 3-4k... W sumie jak by się trafił bilet gdzieś do 1K możen lecieć... 
Raad, 29 stycznia 2024, 11:17 | odpowiedz
Nie ma.
Raad Czy Ethiopian ma jakiś system powiadomień o promocjach? Obecna cena do AddisA to z 3-4k... W sumie jak by się trafił bilet gdzieś do 1K możen lecieć... 
mathew77, 29 stycznia 2024, 15:26 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »