Fly4free.pl

Najlepsza tania linia świata robi nowe podejście do Europy Środkowej! Na liście Praga i Budapeszt. Co z Polską?

Foto: AirAsia
Znana linia Thai AirAsia X przymierza się do uruchomienia lotów z Tajlandii do kluczowych miast Europy Wschodniej, takich jak Praga, Budapeszt czy Wiedeń – czytamy w serwisie „Bangkok Post”. W przeszłości tajski przewoźnik będący częścią grupy AirAsia interesował się też uruchomieniem lotów z Warszawy – tym razem stolicy Polski nie ma na liście potencjalnych kierunków.

O planach uruchomienia bezpośrednich połączeń z Europy Środkowej do Tajlandii przez AirAsia X mówi się od lat. Pierwsze informacje na ten temat pojawiły się już w 2016 roku, a na liście potencjalnych lotnisk była wówczas Warszawa. Jednak od tego czasu nie udało się uruchomić takich połączeń, choć temat regularnie powraca. Czy tym razem będzie inaczej?

W rozmowie z serwisem „Bangkok Post” o planach uruchomienia lotów z Europy do Tajlandii mówił Tony Fernandes, prezes AirAsia, skupiającej w ramach grupy kilku przewoźników działających pod tą marką. Z jego słów wynika, że w przyszłym roku malezyjska linia AirAsia X Berhad miałaby uruchomić regularne połączenia do Stambułu i Londynu. Natomiast Thai AirAsia X miałaby uruchomić loty z Tajlandii do „kluczowych miast Europy Wschodniej, takich jak Praga, Wiedeń czy Budapeszt”. W tekście na liście potencjalnych tras nie pada Warszawa, co jednak nie oznacza, że stolica Polski nie jest w grze.

Więcej szczegółów poznamy zapewne wkrótce. Mamy nadzieję, że tym razem się uda i AirAsia (uznawana od wielu lat za najlepszy low-cost świata w prestiżowym rankingu Skytrax) pojawi się wkrótce w naszym regionie.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »