REKLAMA

AirAsia X chce latać z Tajlandii do Polski! Czy tym razem się uda?

Foto: Fly4free.pl
Znane tanie linie lotnicze Thai AirAsia X chcą w przyszłym roku uruchomić loty z Bangkoku do Europy Wschodniej. Na liście krajów, gdzie znany przewoźnik chciałby latać, znajduje się Polska.

Ta zapowiedź z pewnością brzmiałaby znacznie bardziej ekscytująco, gdyby nie to, że to… kolejny raz, gdy Thai AirAsia X publicznie zapowiada uruchomienie lotów do naszego regionu. Było to w listopadzie 2016 roku, a Warszawa miała rywalizować o względy przewoźnika z Pragą i Budapesztem. Jak wiemy, nic nie wyszło z tych planów, ale teraz prezes przewoźnika Tassapon Bijleveld zarzeka się, że przewoźnik naprawdę zacznie latać do Europy Wschodniej.

W rozmowie z „Bangkok Post” tłumaczy, że planowaną ekspansję przewoźnika ograniczały restrykcje wprowadzone przez ICAO, czyli Międzynarodową Organizację Lotnictwa Cywilnego. Miała ona bowiem zastrzeżenia dotyczące poziomu bezpieczeństwa tajskich przewoźników, a jej efektem miał być tymczasowy zakaz otwierania połączeń do nowych krajów oraz zmiany modeli samolotów na już istniejących międzynarodowych trasach.

Ale teraz w „Bangkok Post” czytamy, że wszelkie zakazy mają zostać zniesione najpóźniej w październiku. To zaś oznacza, że…

– Mamy już gotowy plan szybkiego rozwoju siatki połączeń – mówi Bijleveld.

Jakie to plany? Przewoźnik zamierza nabyć 3 lub 4 Airbusy A330-300 (obecnie posiada 6 takich samolotów) i zainaugurować regularne loty do naszego regionu ze swojej bazy, czyli lotniska Don Mueang w Bangkoku.

Tak jak poprzednio, na razie nie padły nazwy konkretnych lotnisk, ale w gronie krajów, gdzie mógłby latać ten przewoźnik, Bijleveld wymienia Polskę, Czechy, Austrię, Chorwację i Węgry.

– Nie interesują nas duże europejskie lotniska jak Londyn, Frankfurt, Amsterdam czy Paryż, na których panuje ogromna konkurencja, a szanse zarobienia pieniędzy są niewielkie – powiedział i dodał, że realistycznie rzecz biorąc rozpoczęcie lotów do Europy Wschodniej potrwa ok. pół roku.

Oznaczałoby to, że tanie loty z Tajlandii do naszego regionu mogłyby ruszyć w I połowie 2018 roku. Czy tak się stanie? Mamy wielką nadzieję, że tak. I że przewoźnik zdecyduje się na Warszawę.

Komentarze

na konto Fly4free, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?

chiang mai tajlandia

Wypoczynek w Tajlandii za 2383 PLN

17 godzin temu
REKLAMA