Fly4free.pl

Te 2 turystyczne kraje zamykają granice do września! Przez ponad 3 miesiące tam nie dolecisz

bogota
Foto: Flickr

Do Argentyny, która przedłużyła zamknięcie granic i zakaz lotów do września, dołączyła Kolumbia. Powód to oczywiście koronawirus – oba kraje będą więc miały zamknięte granice przynajmniej przez 5 miesięcy!

Zakaz lotów i przedłużenie zamknięcia granic dla sąsiadów do końca sierpnia jako pierwsza wprowadziła pod koniec kwietnia Argnetyna – tamtejsze władze wymusiły na przewoźnikach zawieszenie sprzedaży biletów na okres 4 miesięcy, a jedynymi lotami, które są dopuszczone, są przeloty cargo oraz loty repatriacyjne.

Teraz do Argentyny dołączyła Kolumbia, która przedłużyła zamknięcie granic do 31 sierpnia. Jednocześnie do tego samego dnia obowiązywać ma zakaz lotów międzynarodowych. Obowiązuje on od 23 marca i jest bardzo dolegliwy także dla miejscowych przewoźników – był to jeden z powodów, dla którego zbankrutowała kolumbijska Avianca, czyli jedna z największych linii lotniczych w Ameryce Łacińskiej. Swoją drogą – przedłużenie zakazu lotów może oznaczać gwóźdź do trumny dla tego przewoźnika, który liczył, że uda mu się jeszcze wyjść z procedury bankructwa i wrócić do latania.

Tak jak w Argentynie, dopuszczone są tylko loty cargo i repatriacyjne – z tej ostatniej możliwości korzystały m.in. rządy Niemiec, Czech, Belgii, Hiszpanii czy USA, które wysyłały tu samoloty po swoich obywateli.

Portal Simple Flying informuje, że podobne zakazy lotów obowiązuje obecnie w innych krajach regionu, m.in. w Peru, Ekwadorze i Panamie, jednak nie na tak długi okres czasu jak w Argentynie i Kolumbii.

Jednocześnie Kolumbia nie planuje też w najbliższym czasie wznowić lotów krajowych – w tym przypadku zakaz obowiązuje przynajmniej do lipca i nie jest wykluczone, że zostanie on przedłużony.

Według aktualnych danych, w Kolumbii stwierdzono 18,3 tys. przypadków koronawirusa.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »