Fly4free.pl

Ale cena! Bardzo tanie loty w Pireneje: Lourdes z Krakowa za 74 PLN (maj)!

74 PLN
Foto: PHILIPIMAGE / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Kochacie majestat górskich pasm, długie wycieczki oraz wspaniałe widoki? Nie zwlekajcie i wybierzcie się na pogranicze francusko – hiszpańskie, w niesamowite Pireneje. Waszą górską przygodę rozpoczniecie w mieście, które jest ciekawą propozycją nie tylko dla pielgrzymów… a za loty zapłacicie tyle, co za dwie duże pizze na wynos 😉

Na wycieczkę do Francji w tak niskiej cenie wybierzecie się w maju. Czeka was bezpośredni lot z krakowskiego lotniska, realizowany na pokładzie samolotu linii lotniczej Ryanair.

Pamiętajcie, że w cenę biletów wliczony jest wyłącznie mały bagaż podręczny. Przeczytajcie przygotowany przez nas poradnik, jak się spakować.

Co w przypadku, gdy lot nie dojdzie do skutku z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa? W Ryanair macie możliwość darmowej zmiany terminu podróży, trasy (na dowolną z siatki przewoźnika) lub po prosto możecie ubiegać się o zwrot pieniędzy. Więcej na ten temat dowiecie się, klikając tutaj.

Termin podróży: maj
Linie lotnicze: Ryanair
Bagaż: podręczny

Hotelod 232 PLN/pokój

W Lourdes proponuję postawić na sprawdzoną markę. Zatrzymajcie się w świetnie ocenianym 4* hotelu Mercure Lourdes Imperial.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Zamiast spędzać czas w mieście, wolelibyście zatrzymać się w górach? Proponuję wybrać 3* hotel Auberge du Haut Salat znajdujący się w mieście Seix.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Co warto zobaczyć w okolicy?

Tak niska cena lotów (tylko 74 PLN!) powinna zachęcić was, by zaplanować swoje loty w góry. Góry nie byle jakie, bowiem Pireneje to trzeci pod względem wysokości łańcuch górski w Europie – a dostaniecie się tam niewiele drożej, niż do pobliskiego (dla krakowian) Zakopanego…

Wasza podróż została zaplanowana do Lourdes, polecam zatem choć część wycieczki poświęcić na zwiedzanie okolicy. Miasto z pewnością kojarzy wam się ze słynnym sanktuarium, które jest miejscem pielgrzymek tysięcy wiernych, na miejscu nie zabraknie jednak innych zabytków. To m.in. XIV-wieczny zamek, podziemna bazylika św. Piusa X, czy też neobizantyjski kościół Różańcowy.

Pireneje to prawdziwy raj dla miłośników górskich wędrówek oraz wspaniałych widoków. Amatorzy trekkingu powinni koniecznie wybrać się na szczyt Pic du Midi de Bigorre (2877 m n.p.m), gdzie znajduje się wspaniały taras widokowy oraz obserwatorium astronomiczne, a miłośnicy wspaniałych widoków, którzy nie chcą się zbytnio forsować – wyjechać kolejką na szczyt Pic du Jer (cena biletu dla osoby dorosłej to 12,50 EUR).

Chcielibyście zobaczyć zróżnicowaną florę unikalnego miejscowego ekosystemu? Odwiedźcie Pirenejski Park Narodowy wraz z jego flagową atrakcją – kamiennym mostem Pont d’Espagne. Warto wybrać się również na wycieczkę w okolice cyrku polodowcowego (zwanego również kotłem polodowcowym) Cirque de Gavarnie.

Foto: Lukasz Janyst, Shutterstock
Foto: Pramio Garson, Shutterstock
Foto: PHILIPIMAGE, Shutterstock
Przydatne informacje
  • Na moment pisania artykułu podróżując do Francji potrzebujecie testu PCR z negatywnym wynikiem

  • Na powracających do kraju czeka przymusowa kwarantanna. Aby jej uniknąć, w ciągu 48 godzin od powrotu do Polski będziecie musieli wykonać test (w kraju) i przedstawić negatywny wynik na obecność SARS-CoV-2.

  • W linii lotniczej Ryanair w cenę biletu wliczony jest wyłącznie mały bagaż podręczny w rozmiarze 40 x 20 x 25 cm.

  • Przeczytajcie relację z podróży do Lourdes, napisaną przez naszego czytelnika.

  • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

  • Rozważacie inny kierunek podróży? Sprawdźcie w naszej wyszukiwarce obostrzeń dokąd i na jakich zasadach możecie jechać.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »