Fly4free.pl

Na mamałygę i wino. Tanie loty do Mołdawii: Kiszyniów z Warszawy za 479 PLN

479 PLN
Cerkiew w Kiszyniowie
Foto: chisinau / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Rzadko goszczący na naszych łamach, wciąż nieco „niedostępny” kierunek podróży: Mołdawia. Na miejscu czeka na was pyszne jedzenie, świetne wino oraz być może największy skansen Związku Radzieckiego na świeżym powietrzu – Naddniestrze. W czasie wyjazdu wypoczną również wasze portfele: to jeden z najtańszych europejskich krajów do podróżowania.

W podróż do Kiszyniowa wybierzecie się z Warszawy na pokładzie samolotów linii lotniczych UIA (Ukraine International Airlines). Bilety w promocyjnych cenach dostępne są w maju i czerwcu, na przykład w terminie 29 maja – 4 czerwca. Po drodze czekają was krótkie (gwarantowane przez przewoźnika) przesiadki w Kijowie.

Termin podróży: maj – czerwiec
Linie lotnicze: UIA
Bagaż: podręczny

Hotel240 PLN/noc

W Kiszyniowie zatrzymajcie się w 4* hotelu Aria Chisinau. Komfortowo urządzone pokoje wyposażone są w klimatyzację, a na miejscu znajdziecie saunę, taras słoneczny oraz restaurację.

Hotel w Kiszyniowie

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Kalendarz najtańszych lotów

Co warto zobaczyć w Mołdawii?

Mołdawia to jeden z najmniejszych i najbiedniejszych krajów w Europie. Położony stosunkowo niedaleko od Polski, a jednak wciąż słabo dostępny i mało popularny jako turystyczny kierunek (może dlatego, że nie latają tam tanie linie z Polski)? To miejsce o ciekawej historii, gdzie napotkacie życzliwych mieszkańców oraz zwiedzicie liczne atrakcje znajdujące się nie tylko w samej stolicy.

Co warto zobaczyć w czasie wycieczki? Waszą bazą wypadową będzie Kiszyniów – który może przyciągać swoją postmodernistyczną, wręcz brutalistyczną zabudową. Jest ona bardzo charakterystyczna; być może w innych miejsca mogłaby szpecić miejski krajobraz – tutaj wszystko zdaje się być dokładnie na swoim miejscu. Łuk Triumfalny, Sobór Narodzenia Pańskiego, posąg Stefana Wielkiego oraz ciekawe muzea: etnograficzne oraz muzeum historii, to tylko niektóre z miejsc, do których powinniście skierować swoje kroki.

Chcielibyście wybrać się również za miasto? Polecam zobaczyć tradycyjną wioskę Butuceni, gdzie zaznacie odrobinę spokojnego, sielskiego klimatu, wizytę w winnicy Cricova – jej piwnice ze swoją plątaniną tuneli oraz rozległymi salami stanowią dosłownie podziemne miasto oraz… wizytę w Naddniestrzu. Będziecie mieli szansę zobaczyć kraj, który oficjalnie nie istnieje (choć oczywiście zależy to od prowadzonej narracji).

Pomnik w Naddniestrzu
Foto: Piktokracja / Shutterstock
Winnice w Mołdawii
Foto: Mazur Travel / Shutterstock
Klasztor o zachodzie słońca
Foto: Calin Stan / Shutterstock
Przydatne informacje
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Piszecie że najtańszy wyjazd i nagle wstawiacie ofertę do hotelu gdzie noc 300zł za dobę...ręce opadają 
Martinuss, 28 lutego 2020, 15:33 | odpowiedz
To jedynie propozycja. Po kliknięciu w link łatwo można się przekonać, że znajdziesz tam zakwaterowanie dosłownie na każdą kieszeń.
Rafał Waśko, 28 lutego 2020, 15:39 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »