Fly4free.pl

Rosjanie zaleją ulubiony kraj backpackerów. Rząd już zaciera ręce

Foto: Arkadij Schell / Shutterstock
Eksperci z branży turystycznej przewidują, że w 2022 roku Tajlandia może stać się jednym z topowych kierunków turystycznych dla Rosjan.

Sytuację w branży turystycznej – w kontekście wyjazdów Rosjan – przeanalizowała firma GlobalData. I wynika z niej bardzo zaskakujący wniosek. Nie tylko Turcja (co było dość oczywiste), ale także Tajlandia przyciągnie o wiele więcej gości z Rosji niż w ubiegłym roku.

O jakich liczbach mówimy? Dość powiedzieć, że w ubiegłym roku do Tajlandii przyjechało zaledwie 10 tysięcy Rosjan (oczywiście nie bez wpływu pozostawała również pandemia koronawirusa i restrykcje wjazdowe). W tym roku ma być ich nawet 435 tysięcy. A to oznacza 43-krotny wzrost liczby odwiedzających.

– W tym roku Tajlandia ponownie w pełni otworzy swoje granice dla międzynarodowych turystów bez konieczności wykonywania testów PCR przed wyjazdem. Dodatkowo nie nałożyła też żadnych ograniczeń na Rosję – mówi Ralph Hollister, analityk ds. podróży i turystyki w GlobalData. 

Nie bez znaczenia jest też fakt, że Rosjanie najchętniej wybierają kierunki, które gwarantują słońce i plaże (to aż 61 proc.), a dopiero na drugim miejscu wycieczki związane z kulturą (39 proc.). Tymczasem Tajlandia oferuje zarówno jedno i drugie.

Jest też duża szansa, że Tajlandia będzie sprzyjać rosyjskim turystom i spróbuje nawiązać współprace, które te podróże ułatwią. Już w ubiegłym miesiącu tutejsze banki były chętne, aby nawiązać kontakt ze swoimi rosyjskimi odpowiednikami i umożliwić łatwy system płatności dla turystów. Nie jest też wykluczone podpisywanie umów pomiędzy ministerstwem turystyki czy transportu a liniami lotniczymi w sprawie bezpośrednich lotów z Rosji.

Jeśli natomiast chodzi o Turcję – tutaj wysiłki, aby ściągnąć rosyjskich turystów są bardzo zaawansowane i powszechnie znane. Turkish Airlines podpisał specjalną umowę, która gwarantuje 1,5 mln miejsc na podróże rosyjskich turystów. Kolejne pół miliona zarezerwowano w Pegasus Airlines, a dodatkowy milion ma zapewnić linia czarterowa, która powstanie specjalnie w tym celu.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »