Fly4free.pl

Sri Lanka znów otwiera granice dla turystów! Znamy zasady

sri lanka pociąg
Foto: Soloviova Liudmyla / Shutterstock

Po 10 miesięcy zamknięcia władze Sri Lanki zdecydowały, że najwyższy czas otworzyć granicę i zacząć ożywiać sektor turystyczny. Zgodnie z najnowszymi informacjami turyści będą mogli wrócić już od czwartku, 21 stycznia. Niestety, nie obędzie się bez solidnych obostrzeń.

Sri Lanka już kilkukrotnie zapewniała, że otworzy się „niedługo”. W końcu jednak poznaliśmy nie tylko konkretną datę, ale przede wszystkim zasady, które będą obowiązywać turystów chcących odwiedzić wyspę.

Rząd zdecydował, że otwarcie nastąpi w czwartek, 21 stycznia. Od tego dnia granice będą otwarte, a wjazd będzie możliwy także w celach turystycznych. Wyjątek stanowią loty z Wielkiej Brytanii i osoby, które przebywały na wyspach w ciągu ostatnich 14 dni. Te wciąż nie będą mogły przekroczyć granicy.

– Podjęliśmy wszystkie środki ostrożności, które mają sprawić, aby wakacje na wyspie były jak najbardziej bezpieczne i spokojne – podkreśliła Organizacja Turystyczna Sri Lanki.

Niestety zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, o których informowaliśmy na Fly4free.pl pod koniec ubiegłego roku, trzeba będzie spełnić sporo warunków. Przede wszystkim – test. Akceptowane są wyłącznie testy PCR wykonane nie wcześniej niż 96 godzin przed przylotem.

Po drugie do wyboru mamy tylko 55 wyznaczonych przez rząd hoteli, które są dostępne tylko dla turystów. Rząd gwarantuje, że przestrzegają one surowych zasad sanitarnych. Po trzecie musimy wykupić koronawirusowe ubezpieczenie zdrowotne – koszt 12 USD.

A to dopiero początek obostrzeń… Im bardziej zagłębiamy się w przepisy, tym gorzej. Osoby, które przyjadą tylko na tydzień, muszą w trakcie pobytu przejść dwa dodatkowe testy. Ci, którzy chcą spędzić tu dwa tygodnie – muszą się szykować aż na trzy dodatkowe badania. I nie, to wciąż nie koniec warunków.

Zwiedzanie będzie możliwe, ale tylko w towarzystwie specjalnie wyznaczonych urzędników, którzy będą niejako pilnować turystów. Tak będzie przez dwa tygodnie od przylotu. Później możecie już zwiedzać na własną rękę.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Chyba trzeba być niespełna rozumu, żeby tak wypoczywać
Gerard22, 19 stycznia 2021, 21:39 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Hehe podróżowanie z urzędnikiem? Wybrane hotele? To bardziej przypomina wycieczkę do Korei Północnej. Niech się z powrotem lepiej zamkną bo z podróżowaniem ma to mało wspólnego 
panmechanik, 20 stycznia 2021, 8:39 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Można dwa tygodnie sobie pochillować na wybrzeżu a potem dwa tygodnie zwiedzać . Sri Lanka jest tak piękna , ma do zaoferowania bardzo dużo , ludzie są fantastyczni a miejsca wyjątkowe. Wiadomo że lepiej jakby wszystko wróciło do normy sprzed 2020 , ale no cóż. Podróże teraz to nie lada luksus..
Kasia Słowik, 20 stycznia 2021, 10:21 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »