Fly4free.pl

Sri Lanka będzie otwarta dla turystów już w styczniu! Ale są pewne warunki

sri lanka pociag
Foto: Branimir / Shutterstock

Dyrektor organizacji turystycznej Sri Lanki zapowiedział, że najprawdopodobniej już od 1 stycznia zagraniczni turyści znów będą mile widziani. W dodatku otwarte zostaną krajowe lotniska. Ale trzeba będzie spełnić kilka wytycznych.

Rząd we współpracy z Sri Lanka Tourism Development Authority (SLTDA) przygotowali cały pakiet zasad, które z jednej strony pozwolą turystom wjechać do kraju, a z drugiej będą trzymać pandemię w ryzach. Decyzję poparł już prezydent kraju.

Musimy jednak iść na pewne kompromisy i spełnić szereg warunków. Przede wszystkim przez pierwsze dwa tygodnie pobytu możemy mieszkać tylko w wybranych certyfikowanych hotelach. Wybór jest jednak spory, bo na liście znalazły się setki obiektów z różnych poziomów cenowych. W trakcie pobytu możemy także śmiało korzystać z wszystkich atrakcji hotelowych, a nawet jeździć na wycieczki fakultatywne. W grę nie wchodzi jednak zwiedzanie na własną rękę.

Po dwóch tygodniach możemy zmienić miejsce noclegowe bez żadnych ograniczeń, a zwiedzanie jest dozwolone także w wersji indywidualnej – pod warunkiem, że będzie nam towarzyszył licencjonowany przewodnik.

Co z tymi, którzy chcieliby przyjechać na krócej niż dwa tygodnie? Takiej opcji póki co nie będzie. Do kraju wpuszczani będą tylko turyści, którzy udokumentują opłaconą minimum 14-dniową rezerwację noclegu. W zamian jednak zniesiony zostanie obowiązek kwarantanny. Będziemy jednak musieli posiadać negatywny wynik testu na koronawirusa uzyskany najdalej 72 h przed przyjazdem i ubezpieczenie zdrowotne obejmujące leczenie COVID-19.

Żeby przyciągnąć długoterminowych podróżników, w tym także tzw. cyfrowych nomadów, którzy chcieliby pracować ze Sri Lanki, kraj zapowiada wprowadzenie półrocznych wiz turystycznych. Obecnie wiza pozwala nam przebywać na terenie Sri Lanki przez miesiąc. Co istotne przylot będzie możliwy przez dwa lotniska, które zostaną ponownie otwarte – międzynarodowy port lotniczy w Kolombo (CMB) i Mattala Rajapaksa (HRI).

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Sri Lanka jest już otwarta na tutystykę
Jozef77, 3 sierpnia 2021, 15:49 | odpowiedz
Avatar użytkownika
*turystykę (rzecz jasna) :)
Jozef77, 3 sierpnia 2021, 15:49 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »