Fly4free.pl

Królestwo zimna i niedźwiedzi polarnych – latem! Bilety z Gdańska na Spitsbergen za 990 PLN

990 PLN
Foto: Kaca Skokanova / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Gratka dla prawdziwych podróżników! Skorzystajcie z okazji i odwiedźcie norweską Arktykę, surową i majestatyczną krainę położoną na końcu świata – i to w szczycie sezonu! Odosobnione Longyearbyen, okolice słynnego Globalnego Banku Nasion, dzika przyroda i renifery podchodzące pod drzwi; czekają na was chwile pełne emocji, które zapadną na długo w pamięć.

W swoją podróż wyruszycie w lipcu lub sierpniu. Do wyboru jest kilka dat wylotu, część z nich umieściłem poniżej w tekście. Decydując się na wyjazd pod koniec wakacji (26 sierpnia-1 września) za bilety zapłacicie najmniej.

Na Spitsbergen polecicie korzystając z oferty linii SAS Airlines. Dotrzecie tam z jedną lub dwiema przesiadkami na terenie Skandynawii. Dłuższe postoje, np. w Oslo, możecie spokojnie przeznaczyć na zwiedzanie stolicy Norwegii. Dojazd z lotniska do centrum miasta nie zabierze wam zbyt wiele czasu. Najszybszą formą dotarcia tam jest pociąg, który zawiezie was do miasta w nieco ponad 20 minut.

Termin podróży: lipiec-sierpień
Wylot z: Gdańska
Linia lotnicza: SAS Airlines
Bagaż: podręczny

Hotel905 PLN/2 osoby/noc

W Longyearbyen proponuję wam zatrzymać się w hotelu Svalbard Hotell | Polfareren. Jest on położony w centrum miasta i oferuje przestronne pokoje z prywatną łazienką.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Jak zaplanować zwiedzanie na Spitsbergenie?

Spitsbergen można określić jako prawdziwy „koniec świata”; miejsce do którego dociera naprawdę niewiele osób. Niektórzy twierdzą, że to kierunek podróży tylko dla najbardziej wytrawnych globtroterów, ale uważam, że to tak naprawdę miejsce, które warto odwiedzić niezależnie od waszego „statusu podróżniczego”. Na Svalbardzie udajcie się w okolice najdalej na północ położonego kościoła na świecie, zajrzyjcie do muzeum wypraw na biegun północny (North Pole Expeditions Museum). Gotowi na niezapomniane widoki? Przejdźcie się w pobliże majestatycznego szczytu Sarkofagen, zamykającego dolinę, w której położone jest miasto.

Warto również skorzystać z możliwości uczestnictwa w specjalnie organizowanych (przez lokalne firmy turystyczne) wycieczkach w okolice Longyearbyen. Sztandarowe są dwie: rejs-wycieczka do rosyjskiej osady górniczej Barentsburg (tutaj czeka na was m.in. możliwość spróbowania rosyjskich specjałów, w tym ryb i… wódki) oraz podobny rejs, ale do poradzieckiego miasta górniczego Pyramiden.

Jeden z naszych redaktorów był na Spitsbergenie! Przeczytajcie jego obszerną relację z podróży, w której znajdziecie wiele cennych informacji i porad.

Spitsbergen
Foto: ginger_polina_bublik / Shutterstock
Foto: Kaca Skokanova / Shutterstock
Spitsbergen
Foto: Kris Grabiec / Shutterstock
Przydatne informacje
  • Lotnisko w Longyearbyen zlokalizowane jest ok. 8 km od miasta. Kursuje tu jeden autobus Flybuss, którego rozkład skorelowany jest z przylotami i odlotami z lotniska Longyearbyen.

  • Oficjalną walutą na Spitsbergenie jest korona norweska. Wymiana pieniędzy na miejscu jest problematyczna, dlatego lepiej zaopatrzyć się w korony norweskie przed wyjazdem.

  • W sklepach i restauracjach bez większych problemów zapłacicie kartą. Polecam wyrobić sobie Revoluta, dzięki temu nie będziecie narażeni na dodatkowe przewalutowania.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »