Fly4free.pl

Nasi sąsiedzi znoszą obostrzenia. Bezproblemowy wjazd dla wszystkich

słowacja
Foto: Miroslava Durcatova / Shutterstock
Bez testu, kwarantanny i wypełnienia formularzy, a przede wszystkim niezależnie od statusu szczepienia. Najnowsza aktualizacja rozporządzenia na Słowacji znosi wszystkie obostrzenia wjazdowe dla wszystkich turystów.

Wiemy, że na takie wiadomości czekacie najbardziej! Do listy krajów, które całkowicie znoszą obostrzenia wjazdowe, dołączyła Słowacja. Wcześniej na podobny ruch zdecydowały się m.in. Czechy, Holandia, Wielka Brytania, Słowenia, Węgry czy Jordania. Wszystkie kraje znajdziecie na naszej liście krajów, które nie wymagają ani testów ani szczepień.

Do tej pory Słowacja miała dość restrykcyjne zasady wjazdowe. Co prawda osoby zaszczepione nie mogły tu wjeżdżać bezproblemowo, ale dla osób niezaszczepionych sytuacja była znacznie gorsza. Wszyscy musieli bowiem przejść kwarantannę. Z założenia miała ona trwać 5 dni, ale można było się z niej zwolnić, robiąc test PCR w pierwszym dniu pobytu w kraju. Teraz się to zmieniło.

– Osoby wjeżdżające do Słowacji z zagranicy, w tym również osoby nie zaszczepione przeciw COVID-19, nie są obowiązane do dokonywania rejestracji formularza e-hranica ani do odbywania kwarantanny – informuje MSZ.

To oznacza, że zarówno zaszczepieni, ozdrowieńcy jak i niezaszczepieni nie muszą już martwić się żadnymi obostrzeniami. Nie trzeba robić testów, odbywać kwarantanny, nie trzeba też wypełniać formularza wjazdowego.

Nadal obowiązują jednak niektóre zasady związane z koronawirusem już wewnątrz kraju. Trzeba pamiętać o noszeniu maseczek (typu FFP2) w transporcie publicznym, na imprezach masowych i w pomieszczeniach zamkniętych takich jak sklepy czy urzędy.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Poprawcie ten artykuł nie zawiera prawdziwych informacji. Osoby zaszczepione nie musiały żadnych kwarantan na Słowację, także piszecie bzdury.
Grzegorz Brzoskowski, 7 kwietnia 2022, 16:08 | odpowiedz
W Schengen każdy mógł wjechać , sam byłem osobiście bez szczepienia :)
wiks91, 7 kwietnia 2022, 21:31 | odpowiedz
Według oficjalnych zasad musiały.  To, że kontrola graniczna była prowadzona wyrywkowo to jest inna kwestia, ale my musimy opierać się na oficjalnych zasadach. 
Grzegorz Brzoskowski Poprawcie ten artykuł nie zawiera prawdziwych informacji. Osoby zaszczepione nie musiały żadnych kwarantan na Słowację, także piszecie bzdury.
Aneta Zając, 8 kwietnia 2022, 15:07 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »