Fly4free.pl

Słowacja tylko zimą i tylko na narty? 10 dowodów, że się mylisz

Foto: Ewelina Karpowicz, Fly4free.pl
W tym roku PLL LOT rozpoczął regularne loty między Warszawą a Koszycami. Jest to jedyne połączenie bezpośrednie z Polski na Słowację. Czy warto z niego skorzystać i czym Koszyce wygrywają z Bratysławą czy Popradem?

I wreszcie – czy jest sens odwiedzać naszych sąsiadów w innym celu niż narty zimą? Tak. Oto 10 dowodów:

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Potwierdzam wszystko co napisano o Słowacji z wyjątkiem jedzenia; w tym zakresie niestety nie są utalentowani :-( Natomiast polecam jaskinie, szczególnie Aragonitową, Słowacki Raj, AquaPark w Popradzie, BikeParki - najbliższy w Bahledowej Dolinie a także Bratysławę, o której nie wspomniano a jest pięknie położna i ma super starówkę. Godnych polecenia jest też wiele zamków od ruin po świetnie zachowane.
cafeho, 2 września 2016, 20:19 | odpowiedz
I oczywiście Mała Fatra.Chyba najpiękniejsze pasmo górskie na Słowacji.
Malpas, 2 września 2016, 22:02 | odpowiedz
Warto, też w Koszycach zajrzeć do dzielnicy Łunik 9. Ewentement na skalę światową wpisujący się w słowackie NAJ
raz233, 3 września 2016, 8:03 | odpowiedz
Kuchnia słowacka zachwyca każdego dnia:) To chyba najgorsza kuchnia, której miałem okazję doświadczyć, tłuste sosy , fryty, praktycznie brak świeżych produktów . Poza może wybranymi gatunkami piw których nie wykupili jeszcze wielcy.
Vincent, 3 września 2016, 14:56 | odpowiedz
Wszystko sympatyczne z wyjątkiem dojazdu – o ile nie chcemy jechać międzynarodowym, drogim autobusem, nocnym PolskimBusem do Bratysławy, czy samolotem, to trudno dojechać z jednej strony granicy na drugą. Jaworzynka – kilka km marszu. Zwardoń – trzy pociągi dziennie. Zakopane – busy 2-3 dziennie, ale tylko maj-wrzesień. Muszyna – do granicy w Leluchowie bus dwa razy dziennie o dziwnych porach. Beskid Niski – generalnie ostatnie przystanki są kilka kilometrów od granicy, po stronie słowackiej tak samo. Barwinek – z Krosna można dojechać, ale po stronie słowackiej do granicy tylko kilku kursów dziennie. Z Cieszyna można przez Czechy, ale to dobra metoda tylko dla zachodniej polowy Słowacji. Pozdrawiam.
Ppp, 3 września 2016, 16:47 | odpowiedz
raz233 Warto, też w Koszycach zajrzeć do dzielnicy Łunik 9. Ewentement na skalę światową wpisujący się w słowackie NAJ
Byłem i widziałem. Przebija wszystkie atrakcje nz Słowacjii. Polecam.
mufcio69, 3 września 2016, 21:38 | odpowiedz
Vincent Kuchnia słowacka zachwyca każdego dnia:) To chyba najgorsza kuchnia, której miałem okazję doświadczyć, tłuste sosy , fryty, praktycznie brak świeżych produktów . Poza może wybranymi gatunkami piw których nie wykupili jeszcze wielcy.
A ja przepadam za czesnakową zupą i bryndzowymi haluszkami. Ze skwareczkami rzecz jasna :)
Barbargenta, 3 września 2016, 23:17 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »