Fly4free.pl

Włoska przygoda: Rzym, Palermo, Mediolan i Bergamo w jednej podróży z Krakowa za 142 PLN

142 PLN
Oferta wyprzedana
Palermo miejscowość Sata Flavia
Foto: Lucky Team Studio / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:
Bella Italia! Odwiedźcie wspaniałe Włochy, gdzie znajdziecie starożytne zabytki, zapierające dech w piersiach widoki i wciągające miasta. Do tego skosztujecie przepysznej kuchni.

Początek waszego wyjazdu zaplanowany jest na 15 stycznia, kiedy to z lotniska w Krakowie polecicie do Rzymu-Ciampino. Następnie 19 stycznia z lotniska Rzym-Fiumicino udacie się do Palermo. 24 stycznia z Sycylii skierujecie się do Mediolanu. Będąc w stolicy Lombardii, pojedziecie zwiedzić Bergamo. Powrót do Polski zaplanowano na 27 stycznia.

Ferie zimowe w tym okresie mają mieszkańcy województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego.

Podróżować będziecie na pokładach samolotów linii lotniczych Ryanair. Pamiętajcie też, że bez dodatkowych opłat możecie zabrać jedynie bagaż podręczny.

Termin podróży: 15–27 stycznia
Wylot z: Krakowa
Linia lotnicza: Ryanair
Bagaż: podręczny

Plan podróży:
Kraków – Rzym-Ciampino 15 stycznia
Rzym-Fiumicino – Palermo 19 stycznia
Palermo – Mediolan-Malpensa 24 stycznia
Mediolan – Bergamo Trenitalia
Mediolan-Bergamo – Kraków 27 stycznia

Hotel od 158 PLN/noc/2 osoby

W Rzymie polecam wam noclegi w 4* hotelu Alpi. Obiekt jest zlokalizowany w samym centrum stolicy, więc do większości atrakcji dostaniecie się w kilka minut spacerem. Wszystkie pokoje mają komfortowe łóżka i prywatne łazienki.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

W Palermo rekomenduję wam noclegi w 4* hotelu Astoria Palace. To bardzo dobrze oceniany obiekt. Pokoje są klimatyzowane i mają prywatne łazienki. Na miejscu będziecie mogli skorzystać z darmowego Wi-Fi.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Natomiast w Mediolanie zatrzymajcie się w komfortowym 4* hotelu c-hotels Atlantic. Obiekt jest zlokalizowany w samym centrum miasta. Ponadto na miejscu znajdziecie klimatyzowane pokoje z prywatnymi łazienkami i wygodnymi łóżkami. Będziecie też mogli skorzystać z siłowni i darmowego Wi-Fi.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Co zobaczyć w trakcie wycieczki?

W Rzymie znajdziecie mnóstwo wspaniałych zabytków. Do najciekawszych należy: Koloseum, Forum Romanum, Panteon, Kapitol, Schody Hiszpańskie, Fontanna di Trevi i zamek św. Anioła. Ponadto warto przyjść na Piazza Navona. Będąc w stolicy Włoch, będziecie mieli okazję odwiedzić najmniejsze państwo świata, czyli Watykan.

Palermo polecam zobaczyć Porta Nuova, Pałac Normanów, katedra z XII wieku oraz plac Quattro Canti. Poza tym warto przespacerować się najstarszą ulicą miasta, czyli Via Vittorio Emanuele. Warto również przyjść na jedną z najpiękniejszych plaż na wyspie, czyli San Vito Lo Capo.

Zwiedzanie Mediolanu polecam rozpocząć od wizyty w słynnej katedrze Duomo. Poza tym rekomenduję odwiedzić paku Sforzów i galerii Vittorio Emanuele II. Natomiast Bergamo to jedno z najbardziej urokliwych miasteczek we Włoszech. Stare miasto zlokalizowane jest na malowniczych wzgórzach i otoczone jest przez piękne Alpy Bergamskie. Polecam odwiedzić Piazza Giacomo Matteotti i Citta Alta.

koloseum w rzymie
Foto: ESB Professional : Shutterstock
Palermo widok placu
Foto: Romas_Photo / Shutterstock
Foto: Noppasin-Wongchum-Shutterstock
Przydatne informacje
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »