Fly4free.pl

Rząd zamyka hotele na Pomorzu! Jakie są nowe restrykcje?

Foto: Tomasz Guzowski / Shutterstock

Od 13 marca rząd planuje wprowadzić w województwie pomorskim takie same ograniczenia jak w województwie warmińsko-mazurskim. Oznacza to, że zamknięte będą tam m.in. hotele, baseny, kina, muzea i galerie handlowe. Restrykcje zostaną utrzymane przynajmniej do 20 marca. Co z innymi województwami? Według ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, przynajmniej do 28 marca nie będzie tu żadnych zmian, jeśli chodzi o dodatkowe restrykcje.

Koronawirus nie odpuszcza – w ostatnich dniach mamy do czynienia z dużym wzrostem liczby nowych zakażeń. W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 15,8 tysiąca nowych przypadków. W związku z tym rząd zdecydował się na utrzymanie restrykcji w województwie warmińsko-mazurskim oraz zwiększenie ograniczeń w województwie pomorskim. Wynika to z faktu, że liczba nowych przypadków w tych dwóch województwach znacząco przekracza średnią, wynoszącą ok. 30 przypadków zachorowań na 100 tysięcy mieszkańców dla całej Polski. W przypadku warmińsk0-mazurskiego wskaźnik ten wynosi 57,4, a dla Pomorza – 44,6.

Jakie zmiany zostaną wprowadzone?

Rząd zdecydował się przede wszystkim na utrzymanie obowiązujących obostrzeń w województwie warmińsko-mazurskim. Oznacza to, że przynajmniej do 20 marca zamknięte będą tam hotele (wyjątkiem hotele robotnicze i określone podróże służbowe), baseny, sauny, muzea, kina oraz teatry. Jedyna różnica ma dotyczyć szkół podstawowych – od 13 marca uczniowie klas 1-3 mają przejść ze zdalnego na hybrydowy model nauczania.

Dokładnie takie same restrykcje zostaną wprowadzone w województwie pomorskim. Oznacza to, że także od 13 marca zamknięte tu będą hotele, baseny oraz placówki kulturalne i galerie handlowe. Także w przypadku tego województwa obostrzenia mają obowiązywać przynajmniej do 20 marca.

Co z innymi województwami? Jak mówił minister zdrowia Adam Niedzielski, oprócz tych 2 województw więcej zachorowań od średniej krajowej notują obecnie województwa mazowieckie, kujawsko-pomorskie, lubuski i podkarpackie. Niedzielski stwierdził jednak, że do 28 marca we wszystkich województwach (z wyjątkiem pomorskiego i warmińsko-mazurskiego) nie będą wprowadzane nowe obostrzenia.

Przypomnijmy, że od 12 lutego rząd warunkowo zdecydował się na otwarcie hoteli stoków narciarskich, a także m.in. basenów, kin i teatrów. Jednak w związku z dużym przyrostem nowych zakażeń, od 27 lutego wprowadził lockdown w województwie warmińsko-mazurskim.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »