Fly4free.pl

Rząd otwiera hotele i stoki narciarskie! Ale z ograniczeniami

Foto: Soloviova Ludmila / Shutterstock

– Od 12 lutego rząd dopuści otwarcie hoteli z ograniczeniem pojemności do 50 procent miejsc – zapowiedział na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Warunkowo od 12 lutego otwarte zostaną też baseny i stoki narciarskie, a m.in. także kina i teatry.

Hotele zostały zamknięte dla postronnych i turystów na początku listopada i od tej pory czekamy na ich ponowne otwarcie. Jednak teraz zmniejszona liczba zakażeń COVID-19 sprawiła, że branża noclegowa w końcu zostanie otwarta.

Podczas piątkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od 12 lutego rząd znów otworzy hotele, ale z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego i ograniczoną pojemnością: maksymalnie można wynajmować do 50 procent pokoi dostępnych w danym obiekcie.

Co ważne, w dalszym ciągu zamknięte będą restauracje hotelowe. Dopuszczone będzie za to serwowanie posiłków do pokojów gości hotelowych.

Oprócz tego rząd otworzy też od 12 lutego stoki narciarskie i baseny. Warunkowo na 2 tygodnie otwarte zostaną też kina, teatry, filharmonie i opery – również w pełnym reżimie sanitarnym, czyli przy wypełnieniu do 50 procent widowni, z obowiązkiem noszenia maseczek i przy braku konsumpcji.

Ozdrowieńcy wciąż muszą się testować

W czasie konferencji prasowej padło pytanie o to, czy rząd zamierza nadać przywileje ozdrowieńcom, na przykład w zakresie zwolnienia z kwarantanny czy testowania przy przekraczaniu granicy. W przeciwieństwie do kilku innych krajów, Polska nie zamierza jednak wprowadzać takich zmian. Jak wyjaśnił Adam Niedzielski, „osoby skąpoobjawowe mają zdecydowanie niższy poziom przeciwciał niż osoby zaszczepione na COVID-19”.

Jednocześnie rząd nie zamierza wprowadzać dodatkowych obostrzeń związanych z przekraczaniem granic, na przykład w kontekście Włoch, które także w połowie lutego planują otwarcie stoków narciarskich.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Trudno komentować ta głupotę z noszeniem posiłków do pokoi 
piksel, 5 lutego 2021, 14:49 | odpowiedz
Avatar użytkownika
a głupotę z otwieraniem stoków narciarskich w polowie lutego.... Równie dobrze mogli otworzyć  w lipcu....
Paweł Palik, 5 lutego 2021, 15:48 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »