Fly4free.pl

Rząd wprowadza nowe restrykcje w 2 województwach!

adam niedzielski
Foto: Krystian Maj / KPRM

Od poniedziałku 15 marca rząd zamknie hotele, galerie handlowe, kina, teatry czy baseny i obiekty sportowe na Mazowszu i w Lubuskiem. Jest to związane ze zwiększoną liczbą zakażeń koronawirusem, których najwięcej jest właśnie w tych 2 województwach.

– Dzisiejsze wyniki wskazują na to, że realizuje się czarny scenariusz – zaczął czwartkową konferencję prasową minister zdrowia Adam Niedzielski.

Chodzi o zwiększoną liczbę zakażeń.  W czwartek resort zdrowia poinformował, że wykryto aż 21045 nowych zakażeń koronawirusem, co jest najwyższą liczbą od początku roku. W statystykach nowych zachorowań zdecydowanie przodują województwa mazowieckie i lubuskie, gdzie dzienny wskaźnik nowych zakażeń wynosi ok.  46-47 na 100 tysięcy mieszkańców. Stąd decyzja o wprowadzeniu od poniedziałku 15 marca w tych 2 województwach takich samych restrykcji, jakie obowiązują już na Pomorzu oraz w województwie warmińsko-mazurskim.

Oznacza to, że już od poniedziałku w tych 2 województwach zamknięte będą hotele (z wyjątkiem hoteli robotniczych i wybranych podróży służbowych), kina i teatry, ale też m.in. baseny. Ograniczona będzie też działalność galerii handlowych, a nauka w klasach 1-3 w szkołach podstawowych będzie prowadzona w trybie hybrydowym.

Nowe restrykcje mają obowiązywać przynajmniej do 28 marca.

To kolejne regionalne obostrzenia, które wprowadził rząd: obecnie takie same restrykcje obowiązują już w województwie warmińsko-mazurskim, a od 13 marca mają zacząć też obowiązywać w województwie pomorskim. Jeszcze tydzień temu minister Adam Niedzielski twierdził, że przynajmniej do 28 marca w pozostałych województwach nie będą wprowadzane nowe restrykcje, jednak w ciągu kilku dni sytuacja zmieniła się drastycznie, jeśli chodzi o liczbę nowych zachorowań.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »