Fly4free.pl

Rząd chce kwarantanny dla podróżnych z krajów z nową mutacją koronawirusa. Możliwe kolejne restrykcje!

Foto: Adam Guz / KPRM
– Będziemy chcieli kwarantannować osoby wracające z krajów, w których wykryto warrant Omikron. Również europejskich. Pracujemy nad listą – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Zapowiedział też dalsze uszczelnienie granic i nie wykluczył wprowadzenia w grudniu nowych restrykcji – decyzje mogą zapaść już na poniedziałkowym posiedzeniu rządowego sztabu kryzysowego.

Omikron, czyli nowy wariant koronawirusa, sprawił, że wiele krajów przywraca porzucone wcześniej restrykcje – ledwie wczoraj pisaliśmy o tym, że Maroko wprowadza zakaz lotów, a Izrael zamyka granice, a już teraz słyszymy, że do wznowienia obostrzeń szykuje się Polska. Nie wygląda co prawda na to, aby czekał nas lockdown, jednak minister zdrowia Adam Niedzielski podkreśla, że sytuacja jest poważna.

– Nasze nastawienie się zmienia. To jest game changer, jeśli potwierdzą się te negatywne informacje – powiedział minister zdrowia.

Szczegółowe decyzje mają zostać podjęte już dziś, podczas rządowego sztabu kryzysowego. Wiemy już jednak mniej więcej, czego się spodziewać.

– Widać wyraźnie, że mamy do czynienia z momentem przesilenia, ale niestety na horyzoncie pojawiają się nowe ryzyka, których nie możemy zignorować – powiedział Niedzielski i stwierdził, że w poniedziałek ma być podjęta decyzja o uszczelnieniu granic.

– Musi być podjęta decyzja o uszczelnieniu granic. Będziemy chcieli kwarantannować osoby z krajów, w których potwierdzono przypadki zakażenia wariantem Omikron. Także z krajów europejskich – powiedział Niedzielski. Jak dodał, z kwarantanny najprawdopodobniej będą zwalniały testy (wykonane od 7 dnia kwarantanny) oraz szczepienie, a nowe zasady mają obowiązywać od początku grudnia.

– Pracujemy nad listą. Działamy bardzo pilnie – mówi Niedzielski.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »