Fly4free.pl

Ten turystyczny kraj znów zamyka się na podróżników! Od jutra całkowity zakaz lotów na minimum 14 dni

marrakesz
Foto: Maurizio De Mattei / Shutterstock
Władze Maroka ogłosiły w niedzielę, że od poniedziałku zawieszają wszystkie połączenia lotnicze do tego kraju na okres minimum 14 dni. Powodem jest nowa mutacja koronawirusa.

W krótkim komunikacie marokańskiego resortu spraw zagranicznych czytamy, że decyzja ta została podjęta, by „zachować osiągnięcia Maroka w walce przeciwko pandemii oraz by chronić zdrowie swoich obywateli”. Maroko, tak jak Izrael, było w okresie pandemii, jednym z najdłużej zamkniętych krajów. Jednocześnie, jak podkreśla agencja AP, kraj ten ma jeden z wyższych współczynników zaszczepienia w Afryce – w pełni zaszczepionych jest na 2/3 populacji tego kraju.

Decyzja władz Maroka związana jest z szybkim rozwojem liczby zakażeń nowym, bardziej zakaźnym wariantem koronawirusa. Zakaz lotów ma wejść w życie w poniedziałek o godz. 23.59 polskiego czasu.

W depeszy Reutersa czytamy, że władze tego kraju dość długo biły się z myślami, bo Maroko jest jednak dość mocno uzależnione od turystyki. Jeszcze w piątek Maroko zawiesiło loty z RPA i 6 innych krajów z południa Afryki, w niedzielę zaś na listę dopisano Francję, gdzie mieszka nawet ok. 1 mln Marokańczyków i osób marokańskiego pochodzenia. Przypomnijmy, że już w październiku Maroko zawiesiło loty z i do Wielkiej Brytanii, Niemiec, Holandii i Rosji w związku z obawami o szybki wzrost liczby zakażeń w tym kraju.

Na razie zakaz lotów został wprowadzony na 14 dni – władze Maroka poinformowały, że może on zostać przedłużony, a sytuacja będzie monitorowana na bieżąco.

Zakaz lotów oznacza, że zawieszone zostanie jedyne regularne połączenie z Polski, a więc uruchomiona niedawno trasa z Krakowa do Agadiru. Pod znakiem zapytania stoi też wznowienie połączenia linii WIzz Air z Warszawy do Marrakeszu, które ma zostać uruchomione 17 grudnia.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »