Fly4free.pl

Ryanair zawiesza wszystkie trasy do urlopowego kraju na 2 miesiące! Zmiany dotkną nawet 230 tys. pasażerów

Foto: sorbis / Shutterstock
Brak jasności ze strony rządu Maroka w sprawie ewentualnego zakazu lotów sprawił, że Ryanair nie zamierza czekać. Irlandzka linia zdecydowała się zawiesić wszystkie swoje trasy do Maroka do początku lutego 2022 roku. Podobnie zrobił też Wizz Air, który miał uruchomić trasę z Warszawy do Marakeszu od 17 grudnia, a obecnie wygląda na to, że trasa ta zostanie uruchomiona dopiero pod koniec stycznia.

Maroko jest jedynym ważnym turystycznie krajem świata, który wraz z pojawieniem się omikrona, czyli nowego wariantu koronawirusa, zdecydował się na zamknięcie granic i wprowadzenie całkowitego zakazu lotów pasażerskich. Jak pisaliśmy na naszych łamach, nagłe wprowadzenie restrykcji sprawiło, że wielu pasażerów (także z Polski) utknęło w Maroku. Pierwotnie zakaz lotów miał obowiązywać przez 14 dni, a więc do przyszłego poniedziałku, a wkrótce miała być podjęta decyzja na temat dalszych kroków przez miejscowe władze. Jednak Ryanair stwierdził, że nie ma na co czekać

W oficjalnym komunikacie irlandzkiej linii czytamy, że z powodu „braku jasności ze strony rządu Maroka”, wszystkie trasy z i do tego kraju zostaną zawieszone przynajmniej do 1 lutego.

‘Ryanair żałuje tych niepotrzebnych odwołań i przeprasza wszystkich pasażerów za to wydarzenie, które dzieje się kompletnie poza naszą kontrolą” – czytamy w komunikacie.

Irlandzka linia szacuje, że przedłużenie zakazu lotów do 1 lutego negatywnie wpłynie na wyjazdowe plany ponad 230 tysięcy pasażerów irlandzkiej linii. W tym pasażerów z Polski, bo jedyne połączenie Ryanaira do Maroka, czyli loty z Krakowa do Agadiru, także zostały odwołane – póki co data wznowienia lotów na tej trasie to 6 lutego.

Połączenia do Maroka zawiesił też Wizz Air. Pierwotnie anonsowane połączenie z Warszawy do Marrakeszu, które miało wystartować 17 grudnia, obecnie ma według systemu rezerwacyjnego ruszyć 21 styczna.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »