Fly4free.pl

Ryanair zamyka dużą bazę. Tanie loty do pięknego Algarve zagrożone

Foto: Pawel Kazimierczak / Shutterstock

Czy to zemsta za planowany strajk załóg? Tak uważają związkowcy z SNPVAC, którzy poinformowali właśnie, że Ryanair w styczniu 2020 roku zamknie swoją bazę operacyjną w portugalskim Faro. Ta decyzja może oznaczać zwolnienie nawet 120 osób – informuje agencja Reuters.

Faro to jedna z większych baz Ryanaira – w sezonie letnim na portugalskim lotnisku zbazowanych jest 10 samolotów. Ale trudno się dziwić, gdyż jest to brama do niezwykle popularnego wybrzeża Algarve, szczególnie wśród turystów z Wielkiej Brytanii. Z Polski do Faro można dolecieć z Modlina i Wrocławia, skąd Ryanair do końca września lata raz w tygodniu.

I wszystko wskazuje na to, że będzie to pierwsza “ofiara” planowanych cięć Ryanaira – tydzień temu przewoźnik poinformował, że w najbliższym czasie planuje zwolnić nawet 900 osób. Zamknięcie bazy może oznaczać, że pracę straci nawet 120 osób, choć związkowcy z SNPVAC twierdzą, że część pracowników może zostać przeniesiona do innych baz.

Związkowcy zastanawiają się jednak czy nie jest to zemsta ze strony irlandzkiego przewoźnika, bo kilka dni temu załogi pokładowe zrzeszone w portugalskich związkach zapowiedziały strajk w dniach 21-25 sierpnia.

– Termin tego ogłoszenie jest co najmniej dziwny, zważywszy na to, że kilka dni temu zapowiedzieliśmy akcję strajkową – mówi Fernando Gandra, dyrektor SNPVAC.

Rzecznik Ryanaira w rozmowie z Reutersem nie potwierdził ani nie zaprzeczył tej informacji, przyznał jednak, że Ryanair już wcześniej zapowiedział zamykanie niektórych baz.

– Obecnie prowadzimy konsultacje z pracownikami baz, które zostaną zamknięte – stwierdził. Dodał też, że trasy w sezonie zimowym nie będą zamykane, ponieważ loty będą realizowane z innych baz irlandzkiej linii.

Jednak w świetle wcześniejszych deklaracji Ryanaira utrzymanie wszystkich tras w przyszłe lato pozostaje pod znakiem zapytania.

Dodajmy, że Ryanair powoli zaczął już zamykać trasy – w sezonie zimowym zawiesi niektóre trasy krajowe, zawieszone będą też niektóre trasy z Modlina.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »