Fly4free.pl

Ryanair wznawia kolejne trasy z 3 lotnisk w Polsce! Wracają po długiej przerwie

ryanair
Foto: Dmitry Birin / Shutterstock

Jeszcze w sezonie zimowym Ryanair wznowi połączenia z Gdańska i Poznania do Cork, a także z Wrocławia do Brukseli. To kolejne trasy irlandzkiej linii, które wracają do siatki połączeń Ryanaira.

W zeszłym tygodniu Ryanair ogłosił zimowy rozkład lotów z naszego kraju, w którym znalazło się 25 nowych i powracających tras z Polski. Jednak okazuje się, że to jeszcze nie koniec nowości. A raczej „nowości”, bo kolejne trasy z naszego kraju to połączenia powracające po dłuższej przerwie. Które trasy przywróci więc Ryanair?

Zacznijmy od lotnisk w Gdańsku i Poznania, gdzie na przełomie listopada i grudnia Ryanair wznowi połączenia do irlandzkiego Cork. Decyzja przewoźnika jest związana z ponownym otwarciem bazy operacyjnej w tym mieście, która została zamknięta w październiku 2020 roku. Teraz zostanie ona ponownie otwarta – w grudniu zbazowany będzie tu jeden samolot, a od marca 2022 roku – drugi. Dla pasażerów z naszego kraju oznacza to powrót dwóch tras, które zostały zawieszone niemal rok temu.

Od 23 listopada wrócą więc loty z Gdańska do Cork – połączenie ma być realizowane 2 razy w tygodniu (we wtorki i niedziele). Z kolei 2 grudnia wróci trasa z Poznania do Cork – w tym przypadku loty będą realizowane w czwartki i niedziele.

Foto: Ryanair

Kolejną nowością w zimowej siatce Ryanaira jest przywrócenie lotów z Wrocławia do Brukseli Charleroi. Trasa ma wystartować 2 listopada, a loty będą realizowane we wtorki i soboty. Przypomnijmy, że już wcześniej Ryanair ogłosił uruchomienie w zimowym rozkładzie nowych połączeń do Billund, Bournemouth, Lizbony, Pafos oraz Pizy.

Co z East Midlands? Wciąż nie wiadomo

Jednocześnie nadal przeciągają się negocjacje w sprawie dalszych losów połączeń Ryanaira z brytyjskiego lotniska East Midlands. Przypomnijmy, że obecnie w systemie rezerwacyjnym połączenia na to lotnisko można rezerwować tylko do końca roku. Dla pasażerów z Polski to o tyle ważne, że z East Midlands, Ryanair lata aż na 5 lotnisk w naszym kraju: do Krakowa, Rzeszowa, Modlina, Wrocławia i Łodzi. Władze portu uspokajają, że w 2022 roku Ryanair wciąż będzie obecny na tym lotnisku, choć nie podają żadnych konkretów odnośnie jego siatki połączeń, co może być niepokojące dla pasażerów z naszego kraju.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »